ایستگاه زبان

7 کاری که نباید در مکالمه زبان انگلیسی انجام دهید

جزئیات پیوست 7-کاری-که-نباید-در-مکالمه-زبان-انگلیسی-انجام-دهید

من چند سال گذشته را در سفر و زندگی در خارج از کشور گذرانده‌ام و در این مدت با بسیاری از افراد که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی صحبت می‌کنند صحبت کرده‌ام. پس از صحبت با هزاران خارجی زبان، من متوجه چندین کار شده‌ام که به پیشرفت آنها به عنوان یک زبان آموز آسیب می رساند، در اینجا 7 کاری که نباید هنگام مکالمه زبان انگلیسی انجام دهید را بیان می‌کنم :

 

1. از صحبت کردن خیلی خجالت نکشید.

فقط یک راه برای یادگیری چگونگی مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد و آن این است که دهان خود را باز کنید و انگلیسی صحبت کنید! تنها راهی که در صحبت کردن بهتر خواهید شد صحبت کردن است، زیاد صحبت کردن!

می توانید بهانه بیاورید که چرا نمی‌خواهید صحبت کنید، مثل این که بگویید از صحبت کردن خیلی خجالت می‌کشید ، اما اینها شما را به هدفتان برای دستیابی به تسلط به مکالمه زبان انگلیسی نزدیک نمی‌کند. مهم نیست که واژگان ندارید، یا تلفظ شما کامل نیست، اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید دهان خود را باز کنید و صحبت کنید.

هر کاری که می‌کنید، نگویید که نمی‌توانید انگلیسی صحبت کنید زیرا این تاثیر منفی بر ضمیر ناخودآگاه شما خواهد شد. با اعتقاد به اینکه نمی‌توانید انگلیسی صحبت کنید ذهن خود را به آن نزدیک می‌کنید و هرگز به خود فرصت پیشرفت نمی‌دهید. تنها راه برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی، تمرین آن است ، مهم نیست که چقدر در آن بد باشید یا نباشید.

 

  1. از خطا یا اشتباه کردن نترسید.

یکی دیگر از مواردی که هنگام مکالمه زبان انگلیسی نباید انجام دهید ترس از اشتباه است. بخشی از انسان بودن اشتباه کردن است و دیر یا زود باید این واقعیت را بپذیرید که کامل نیستید و گاهی اشتباه خواهید کرد. تنها راهی که می توانید از انجام اشتباه جلوگیری کنید این است که اصلاً صحبت نکنید. اگر این روش را دنبال کنید از اشتباهات خودداری خواهید کرد ، اما هرگز پیشرفت نخواهید یافت.

مایکل جردن : 

من بیش از 9000 شوت در زندگی حرفه ای خود از دست داده‌ام.

من تقریباً 300 بازی را از دست داده ام.

26 بار، به من اطمینان داده شده است که شوت پیروزی بازی را خواهم زد اما آن را از دست داده ام.

من در زندگی خود بارها و بارها شکست خورده ام.

و به همین دلیل است که موفق شده ام.

شما باید سعی کنید تا حد ممکن اشتباه کنید. اگر اشتباه می‌کنید به این معنی است که در واقع انگلیسی صحبت می‌کنید و پیشرفت خواهید کرد. اگر هر روز اشتباه نمی‌کنید ، پس به اندازه کافی صحبت نمی‌کنید. البته، شما نباید عمدا اشتباه کنید و باید سعی کنید از اشتباهات خود آگاه باشید تا بتوانید از آنها یاد بگیرید و مهارت های خود را ارتقا دهید.

گرامر آخرین چیزی است که باید هنگام مکالمه زبان انگلیسی نگران آن باشید. برای برقراری ارتباط با کسی به زبان انگلیسی نیازی به داشتن دستور زبان کامل ندارید. سخنرانان بومی قرار نیست شما را به دلیل گرامر بد قضاوت کنند، آنها بیشتر در درک معنای شما و ادامه مکالمه متمرکز هستند.

شما باید یاد بگیرید که ابتدا برای ایجاد اعتماد به نفس خود صحبت کنید، و بعد از رسیدن به سطح مطلوب تسلط، اصلاح دستور زبان خود را شروع کنید. برای شروع مکالمه زبان انگلیسی می‌توانید در دوره مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید و بعد از آن برای اصلاح اشتباهات گرامری خود دوره گرامر زبان انگلیسی برای شما آماده شده است.

همه اشتباه می‌کنند، حتی کسی که زبان مادریش انگلیسی است. هیچ کس کامل نیست. روان صحبت کردن چیزی است که دستیابی به آن زمان و تلاش زیادی می‌خواهد. بسیاری از آمریکایی‌ها هستند که 13 سال تحصیل را پشت سر می‌گذارند و هنوز یاد نمی‌گیرند چگونه به درستی انگلیسی صحبت کنند.

بنابراین از اشتباهات خود دلسرد نشوید. بیاموزید که آنها را در آغوش بگیرید و بخاطر نقشی که در یادگیری شما دارند برای آنها ارزش قائل شوید.

 

  1. بخاطر سطح زبانی که در آن قرار دارید عذرخواهی نکنید.

چیزی که وقتی من با شخصی به انگلیسی صحبت می‌کنم واقعاً مرا آزار می‌دهد این است که او به خاطر انگلیسی صحبت کردنش عذرخواهی می‌کند. من هرگز از سطح انگلیسی کسی آزرده نشده‌ام و وقتی شخصی اشتباه می‌کند ناراحت نمی‌شوم. اگر با کسی صحبت کنید و آنها بخاطر سطح زبان انگلیسی شما آزرده خاطر یا ناراحت شوند، آنها شخص شروری هستند که احتمالاً در اوقات فراغت بچه گربه ها را شکنجه می‌کنند.

بیشتر افرادی که به دلیل سطح انگلیسی خود عذرخواهی می‌کنند احساس می‌کنند که باید بهتر از آن چیزی که هستند صحبت کنند. این خوب است که به این فکر کنید، اما از اینکه خودتان بیش از آنچه می‌دانید ناراحت نشوید. دستیابی به تسلط هر زبانی روندی است که به زمان نیاز دارد و شما نمی‌توانید انتظار تسلط یک شبه را داشته باشید. چه سال‌ها انگلیسی بخوانید چه فقط چند ماه است، برای رسیدن به جایی که هستید زحمت زیادی کشیده‌اید ، بنابراین خود را دست کم نگیرید.

 

  1. از خود ناامید نشوید

یادگیری زبان انگلیسی با ناامیدی خاصی همراه خواهد بود. به مرحله ای می رسید که نمی‌توانید منظورتان را کاملاً مانند زبان مادری خود بیان کنید و در بعضی مواقع قادر به یافتن کلمه مناسب برای گفتن نخواهید بود.

تقریباً هرکسی انگلیسی یاد می‌گیرد این مرحله را پشت سر می‌گذارد. این فقط یک قسمت طبیعی از فرایند یادگیری زبان است. اگر کاملاً در انگلیسی غوطه‌ور باشید این مرحله ممکن است فقط چند هفته طول بکشد ، اما اگر فقط هفته‌ای یک بار از مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید ، ممکن است سال‌ها طول بکشد. تنها راه غلبه بر این ناامیدی، تمرین، تمرین و تمرین است.

به خاطر داشته باشید که این ناامیدی به این دلیل نیست که شما به اندازه کافی باهوش نیستید، یا به دلیل دشوار بودن زبان نیست، این مسئله ای است که بسیاری از افراد باید از آن عبور کنند. با در آغوش گرفتن این ناامیدی و احساس شدیدتر آن از طریق افزایش قرار گرفتن در معرض زبان ، می‌توانید این مرحله را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارید.

 

  1. وقتی مردم شما را درک نمی کنند، آن را شخصی نگیرید

در برهه‌ای از زبان انگلیسی خود، شما قصد دارید با کسی صحبت کنید که هر چقدر تلاش کنید، به نظر نمی‌رسد که او شما را درک کند. به دلیل تعداد زیاد انگلیسی زبانان در جهان ، لهجه‌های گسترده‌ای وجود دارد که درک برخی از آنها دشوار است. من به سختی می‌توانم برخی از لهجه های استرالیایی و بیشتر لهجه‌های ایرلندی را درک کنم.

هنگام مکالمه با افرادی که عادت به معامله با افراد خارجی ندارند این مشکل را زیاد خواهید داشت. اگر آنها این تجربه را نداشته باشند ، عادت دارند که انگلیسی را به روشی کاملاً خاص بشنوند و هنگام گفتگو با شما هیچ مرجعی ندارند. دریابید که این بازتاب مهارت های زبانی شما نیست ، بلکه بازتاب عدم مواجهه این فرد با افراد مختلف است.

این امر همچنین می‌تواند هنگام مکالمه با زبان آموزان انگلیسی که سطح انگلیسی کمتری از شما دارند ، رخ دهد. آنها به دلیل لغات پیشرفته‌تر شما قادر به درک هر آنچه که شما می‌گویید نخواهند بود. سعی کنید به یاد داشته باشید که شما یک بار در سطح آنها بودید و همه در طول یادگیری زبان خود در یک مکان نیستند.

 

  1. خود را با سایر سخنرانان انگلیسی مقایسه نکنید

مهم نیست که انگلیسی شما در چه سطحی است ، شما سخت تلاش کردید تا خود را به این سطح برسانید. به آنچه به دست آورده اید افتخار کنید و زیاد به فکر دیگران در مورد آن نباشید. آنها نمی‌دانند که برای رسیدن به جایی که هستید باید چند ساعت کار کنند و از همه تلاش‌هایی که برای رسیدن به آنجا انجام داده‌اید بی اطلاع‌اند.

این همچنین بدان معنی است که شما نباید در مقایسه خود با افراد دیگر گول بزنید. همه متفاوت هستند. برخی از مردم زبان‌ها را راحت‌تر از دیگران می‌آموزند و برخی دیگر وقت بیشتری را صرف کار در جهت بهبود انگلیسی خود کرده‌اند. فقط به این دلیل که دوست شما که 3 سال در لندن زندگی کرده می‌تواند واقعاً خوب صحبت کند، به این معنی نیست که در مسیر درست نیستید.

بعضی از افراد دوست دارند دیگران را در حال شکست ببینند و فقط منفی بودن آنها را تغذیه می‌کند. هر زمانی که می‌گذرانید نگرانی درباره‌ی آنچه که آنها درباره شما فکر می‌کنند اتلاف وقت است، این زمان را می توانید با تلاش برای بهبود زبان انگلیسی صرف کنید.

 

  1. اگر مسلط هستید، یا فقط فکر می‌کنید که مسلط هستید ، مغرور نشوید.

انگلیسی یک تراشه در مغز شما نیست. این یک فرایند یادگیری است، شاید متوجه شده باشید که در یادگیری زبان انگلیسی هرگز تسلط کامل و پایانی وجود ندارد. مثل این است که خود را انسانی کاملا تحقق یافته بنامید. همیشه سطح بعدی بالاتر است و سطح فعلی همیشه به تمرین نیاز دارد. شما باید دائماً به منبع زبان (فرهنگ) متصل باشید تا از زبان واقعی سرچشمه بگیرد.

حالا شما 7 کاری که نباید هنگام مکالمه زبان انگلیسی انجام دهید می‌دانید، حالا بروید و انگلیسی صحبت کنید.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*