ایستگاه زبان

لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟

american vs british

شاید برای شما هم سوال باشد که لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟ اگر انگلیسی را به عنوان یک بزرگسال یاد بگیرید، به سختی می توانید لهجه مردم بومی را تقلید کنید. کودکان سریعتر لهجه ها را یاد می گیرند، اما بزرگسالان اینگونه نیستند. حتی بعد از صحبت کردن روزانه انگلیسی به مدت بیست یا سی سال، احتمالاً کمی لهجه خارجی خواهید داشت.

از آنجا که یادگیری لهجه بسیار دشوار است، نباید وقت زیادی صرف آن کنید. روش های بهتری برای استفاده از وقت وجود دارند، مانند یادگیری لغات جدید یا به خاطر سپردن عبارات.

انگلیسی زبانان بومی به لهجه های مختلف عادت دارند

حتی اگر بتوانید لهجه آمریکایی یا انگلیسی را یاد بگیرید، تفاوت چندانی نخواهد داشت. زیرا انگلیسی زبانان بومی به شنیدن انواع لهجه های مختلف عادت دارند. آمریکایی ها لهجه های بریتیش را در تلویزیون و فیلم ها می شنوند و بالعکس. و همه ما لهجه های کشورهای دیگر را می شنویم: لهجه روسی، لهجه کره ای، لهجه فرانسوی و غیره.  اگر لهجه شما با افراد اطرافتان مطابقت داشته باشد، با آنها مشکلی نخواهید داشت. اگر اینگونه نیست، ممکن است از نظر دیگران جالب یا عجیب به نظر برسید. به طور کلی، مردم بریتانیا لهجه آمریکایی ها را می پسندند، و آمریکایی ها لهجه بریتیش را دوست دارند. بنابراین در هر دو صورت مشکلی وجود ندارد.

به سراغ آنچه برایتان آسانتر است بروید

زبانی را که مناسب شما است انتخاب کنید. اگر به روش تدریس PhraseMix علاقه دارید، احتمالاً باید انگلیسی آمریکایی را یاد بگیرید. اگر دوستان یا همکاران بریتانیایی دارید، شاید بهتر باشد انگلیسی بریتیش را یاد بگیرید.توصیه می شود روی یک لهجه متمرکز شوید. اگرچه، اشکالی ندارد لهجه بریتیش و آمریکایی را با یکدیگر ترکیب کنید!

انواع مختلف انگلیسی تلفظ های متفاوتی دارد. برای مثال، تلفظ (لهجه) انگلیسی بریتیش با تلفظ انگلیسی آمریکایی متفاوت است.

متداول ترین انواع لهجه در زبان انگلیسی آمریکایی و بریتیش هستند.

تفاوتها و شباهتهای موجود میان دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی :

لهجه آمریکایی : اگر به این لهجه صحبت کنید،انگلیسی زبانان شما را خواهند فهمید.در صورت یادگیری این لهجه می توانید به منظور تمرین و روان گویی در این بخش به منابع بسیاری همچون ماهواره ها ، فیلم ها و موسیقی دسترسی داشته باشید .قسمت اعظمی از مقالات موجود در فضای مجازی به لهجه آمریکایی است و در واقع تعداد افرادی که به لهجه آمریکایی تکلم می کنند ۱۰ برابر آنانی است که به لهجه بریتانیایی صحبت می کنند.پس در صورتی که شما از لحاظ تلفظ مشکلی داشتید ، منابع بیشتری در اختیار خواهید داشت ولی مردم در انگلیس نسبت به لهجه آمریکایی بی توجه هستند .

لهجه بریتانیایی : بهترین فرهنگهای لغت در جهان به این لهجه نوشته شده اند.مردم آمریکا لهجه بریتانیایی را دوست دارند و هنگامی که فردی به این لهجه سخن می گوید،آمریکایی ها او را به عنوان فردی دانا خطاب می کنند .این مساله حتی در خصوص مسائل اجتماعی مانند رابطه مردان و زنان با یکدیگر نیز دخالت دارد .

انگلیسی بریتانیایی تمایل دارد که املای بسیاری از کلماتی که ریشه فرانسوی دارد را حفظ کند،در حالیکه آمریکایی‌ها بیشتر سعی می‌کنند کلمات را همانطور که تلفظ می‌کنند بنویسند.علاوه بر این ، آنها حروفی را که مورد نیاز نیست،حذف می‌کنند. اگر چه هر دو نسخه‌ی آمریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی صحیح هستند،اما املای آمریکایی معمولاً ساده‌تر است.

بنابراین بهتر است بطور کلی از املای آمریکایی استفاده کنید،مگر اینکه بخواهید برای خوانندگان بریتانیایی چیزی بنویسید.

و در آخر لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟

با وجود همه‌ی این مسائل در جواب این سوال که کدام لهجه زبان انگلیسی بهتر است، باید گفت که هر فرد مسلط بر زبان انگلیسی، باید هر دو لهجه بریتیش و امریکن را متوجه شود؛ اما الزامی بر این که تنها با یکی از این لهجه‌ها صحبت کند، وجود ندارد. انتخاب لهحه زبان انگلیسی، تنها به هدف شما از آموختن زبان انگلیسی، علاقه و همچنین ملیت مخاطبانتان بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارید، لهجه بریتیش را انتخاب کنید و اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید، لهجه امریکن انتخاب بهتری است.

البته حساسیت بیش از حد به لهجه کار درستی نیست. این که افراد به لهجه‌های مختلفی صحبت کنند،در تمام کشورهای جهان پذیرفته شده است. هدف اصلی این است که با دیگران ارتباط برقرار کنید و بتوانید به خوبی منظور خود را به آن‌ها انتقال دهید. مانند زبان فارسی که افراد در نقاط مختلف با لهجه‌های گوناگونی صحبت می‌کنند،اما یک زبان واحد است و همه متوجه آن هستیم.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*