ایستگاه زبان

بهترین کتاب های زبان انگلیسی

بهترین کتاب زبان انگلیسی

بهترین کتاب های زبان انگلیسی چه کتاب های است؟ بسیاری از کسانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارند، پس از مشاهده تعداد کتاب‌های موجود در بازار دچار سردرگمی شده و از تصمیم خود برای مطالعه زبان صرف نظر می‌کنند. در این مقاله، درصدد هستیم تا از میان انبوه کتاب‌های موجود در بازار، به معرفی معروف‌ترین و بهترین کتاب های زبان انگلیسی بپردازیم به این امید که پروسه انتخاب کتاب و برنامه‌ریزی برای یادگیری را ساده‌تر کنیم.

ما در اینجا تمامی کتاب ها را به دو دسته آموزشی و غیر آموزشی تقسیم می کنیم.

 

بهترین کتاب های انگلیسی برای آموزش: 

انتخاب منابع آموزش زبان انگلیسی مناسب، یکی از مهمترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی است. استفاده از کتاب های آموزشی برای یادگیری، گرچه یک روش قدیمی است اما هنوز هم بسیار موثر است. کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین راه های یادگیری زبان هستند؛ مسلما برخی از این کتاب های آموزشی زبان انگلیسی نسبت به دیگر کتاب‌ها از سطح علمی بالاتر و بهتری برخوردار هستند و شیوه های نگارش و نحوه های آموزش در آنها بروزتر و کامل‌تر هستند اما اینکه ما می خواهیم چه سطحی را مطالعه کنیم در انتخاب کتاب های آموزش زبان بسیار تاثیر گذار هستند.

برای اینکه ساده‌تر به بررسی کتاب‌ها بپردازیم لازم است که بهترین کتاب های زبان انگلیسی موجود را به سه دسته تقسیم کنیم:

 

کتاب‌های اصلی یا course books: 

دسته اول کتاب‌های اصلی یا course books هستند. این کتاب‌ها غالبا به آموزش هر چهار مهارت listening، reading، speaking و writing می‌پردازند. همچنین، هر سه بخش اصلی زبان یعنی vocabulary، grammar و pronunciation را پوشش می‌دهند. این گروه کتاب‌ها همواره بر اساس سطح طبقه‌بندی می‌شوند. البته، اگر در آموزشگاه مشغول به زبان‌آموزی هستید، طبیعتا کتاب اصلی توسط آموزشگاه انتخاب می‌شود.

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک کتاب درسی مناسب است. اگر معلم دارید یا در آموزشگاه مشغول به یادگیری زبان هستید، قطعا کتاب اصلی به شما معرفی خواهد شد. در غیر این صورت، با مراجعه به کتاب‌فروشی‌ها و سایت‌های معرفی کتاب با انبوهی از course book مواجه خواهید شد. نگران نباشید. انتخاب کتاب درسی اصلی کار مشکلی نیست. کافی است به چند نکته ساده توجه داشته باشید. اول، به دنبال کتابی هستید که بتوان آن را به‌صورت خودآموز زبان انگلیسی استفاده کنید پس در جلد پشت کتاب به دنبال عبارت self-study بگردید.

دوم، به جدول محتویات کتاب نگاه کنید و مطمئن شوید که تمام بخش‌های مورد نظر شما را به‌خوبی پوشش می‌دهند. همچنین به متعلقات کتاب نگاه کنید. کتاب مورد نظر باید حتما student book، workbook و CD صوتی داشته باشد. از آنجا که قصد استفاده از کتاب به ‌صورت خودآموز دارید، حتما دقت کنید که کتاب پاسخ‌نامه یا answer key برای work book داشته باشد. همچنین به دنبال کتابی باشید که متن مکالمات CD یا tape script داشته باشد تا بتوانید مکالمات را چک و تمرین کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که با تکنولوژی بهتر یاد می‌گیرید، می‌توانید کتابی را انتخاب کنید که CD نرم‌افزار هم داشته باشد. در پایان، برخی از کتاب‌ها DVD تصویری نیز به‌همراه دارند که در آن کلیپ‌های تصویری متناسب با سطح کتاب گردآوری و تولید شده است.

سوم، به سطوح کتاب نگاه کنید. بهتر است کتابی انتخاب کنید که از سطح شما تا سطح هدف شما را پوشش دهد. برای این کار به جلد پشتی کتاب نگاه کنید. اکثر کتاب‌های معتبر سطحشان را بر اساس سطوح CEFR یا چارچوب رایج زبان‌های عمومی مشخص می‌کنند. CEFR زبان را به شش سطح A1 و A2، مبتدی – B1 و B2، میانی – C1 و C2، پیشرفته تقسیم می‌شوند. استفاده از این تقسیم‌بندی شما را بعدا در انتخاب بهترین کتاب های زبان انگلیسی مناسب با سطحتان یاری می‌کند.

همچنین، اگر در آموزشگاهی مشغول به زبان‌آموزی هستید یا معلم زبان دارید که کتاب خاصی را استفاده می‌کنند، نیازی به انتخاب coursebook دیگری ندارید.

بهترین کتاب های انگلیسی مرجع: 

بهترین کتاب زبان انگلیسی

دسته دوم کتاب‌های مرجع هستند. این کتاب‌ها معمولا در تمام دوران زبان‌آموزی شما و حتی پس از پایان خواندن زبان مورد استفاده شما خواهند بود. هرگاه در زبان انگلیسی به مشکلی برخورد کردید، این کتاب‌ها به کمک شما خواهند آمد. یکی از مسائلی که بسیاری از زبان‌آموزان از آن رنج می‌برند اختلاف نظرها در مباحث لغت و دستورزبان است. از آنجا که انگلیسی در گسترۀ وسیعی از جهان استفاده می‌شود، در برخی موارد اختلافاتی در صحت و کاربرد به‌وجود می‌آید. این اختلافات عموما مشکلی در انگلیسی ما ایجاد نمی‌کنند ولی بهتر است برای اطمینان کتاب مرجعی انتخاب و آن را معیار کار خود قرار دهیم.  از پر طرفدارترین مراجع می توان موارد زیر را نام برد:

 

 

 • Oxford Advanced Learners Dictionary

Oxford Advanced Learners Dictionary

دیکشنری Oxford Advanced Learners Dictionary 9th یک دیکشنری حرفه ای است که هر چند وقت یکبار از سوی انتشارات آکسفورد منتشر می شود. در این دیکشنری علاوه بر ترجمه انگلیسی به انگلیسی معانی سعی شده است تا با مثال ها و idioms ها مطالب را واضح تر نماید. همچنین در این دیکشنری سعی شده تا معانی کلمات به صورت گروهی نیز ارائه شود تا ماندگاری بیشتری در ذهن داشته باشد. و نکته دیگر اینکه از تصاویر نیز برای یادگیری بهتر بهره برده است. همچنین دیکشنری دارای فیلم های متنوعی است که لغات آموزش داده شده را در این فیلم ها می گنجاند.

 

 • Oxford Picture Dictionary

Oxford Picture Dictionary

کتاب Oxford Picture Dictionary یک فرهنگ لغت بی­‌نظیر است که می­تواند به عنوان یک ابزار کاربردی و جامع در اختیار زبان­‌آموزان قرار بگیرد. این فرهنگ لغت تصویری را انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر کرده­‌است و در 320 صفحه، به توضیح و تفسیر واژگانی کاربردی در فصل‌­های جداگانه می­پردازد. لوح فشرده­ای که همراه با این کتاب ارائه می­شود می­تواند همانند یک ابزار بسیار قدرتمند تلفظ صحیح تمامی لغات را به دانشجویان بیاموزد و با تکرار مکرر لغات، به آن­‌ها در روان‌‌خوانی متون انگلیسی کمک کند. مجموعه کتاب‌­های OPD را می­توان به عنوان یکی از مشهورترین دیکشنری­‌های جهان دانست و غالباً اسم آن­‌ها در لیست پرفروش‌­ترین­‌ها دید. کتاب Oxford Picture Dictionary در 12 فصل جداگانه، عناوین مختلفی را در بر­می­گیرد و هر فصل مهم­‌ترین واژگان مربوط به یک موضوع ویژه را تشریح می­نماید. کتاب فعلی، آخرین نسخه چاپ شده از این دیکشنری است که تمام موضوعات به کار رفته در آن به ­روز شده و موضوعاتی چون مسائل شغلی، برنامه­‌ریزی شغلی و دانش دیجیتالی، که افراد در طول روز با آن سروکار دارند، به عناوین فصل­‌ها افزوده شده است. علاوه‌­بر­این، فصل­‌های این کتاب، تمامی لغاتی که جوانان ممکن است برای ادامه تحصیل و دانشگاه نیاز داشته باشند، در بر گرفته است. تمرین­‌‌های خلاقانه­‌ای که در هر فصل ارائه شده به دانشجویان کمک می­کند تا مهارت­‌های مختلف خود را بسنجند و نقاط ضعف و قدرت خود را بیابند. متونی که در کتاب ارائه شده، به ارتقاء مهارت درک مطلب دانشجویان کمک می کند و در مدت زمان کوتاهی سواد انگلیسی آن‌ها را بهبود می­بخشد. علاوه‌­بر­این، کتاب Oxford Picture Dictionary می­تواند مهارت گفتگو کردن افراد را تا حد بسیار زیادی تقویت کند و با ارائه تلفظ لغات از طریق لوح فشرده، لهجه آن‌ها را پس از مدتی تحت تأثیر قرار دهد.

 

 • (Practical English Usage (Oxford

(Practical English Usage (Oxford

کتاب Practical English Usage تالیف مایکل سوان یکی از بهترین منابع آموزش گرامر برای همه زبان آموزان، دانشجویان، اساتید، داوطلبان آزمون های تافل و آیلتس و کلیه علاقه مندان به زبان انگلیسی می باشد. این کتاب شامل ۷۵۱ صفحه است و از جمله ویژگی های منحصر بفرد آن دو نوع قابلیت جستجو برای یافتن مطالب است. در حالت اول، با مراجعه به محتوا و صفحه در ابتدای کتاب، می توانید موضوع مورد نظر خود را پیدا کنید. علاوه بر آن، در انتهای کتاب، یک فهرست موضوعی نیز بر اساس کلیدواژه های گرامری وجود دارد که دسترسی شما را به مطالب آسانتر، سریع تر و دقیق تر می کند. بر خلاف کتاب های گرامری دیگر، موارد گرامری عموما از زوایای دیگری بررسی شده اند که احتمالا برای زبان آموزان بسیار جالب می باشد.

 

 

کتاب‌های تکمیلی:
دسته سوم از بهترین کتاب های زبان انگلیسی، کتاب‌های تکمیلی هستند. این کتاب‌ها را براساس نیاز و برای تقویت یکی از مهارت‌ها یا بخش‌های زبان مورد استفاده شما خواهند بود. در ابتدای یادگیری بهتر است به سراغ این کتاب‌ها نروید تا وقتی که نیاز به کار و تمرین بیشتر را احساس کردید. بعضی از این کتاب‌ها روی micro skills نظیر تلفظ یا گرامر تمرکز دارند و برخی دیگر روی macroskills مثل خواندن یا نوشتن. بهتر است که این کتاب‌ها را پس از احساس نیاز به بهبود در مهارت یا زمینه خاص تهیه و مطالعه نمایید. در ادامه به معرفی چند کتاب در زمینه‌های مختلف خواهیم پرداخت.

 

بهترین کتاب زبان انگلیسی

 

 • (Practice Makes Perfect: English Conversation (Mc Graw Hill

این کتاب با هدف آموزش مکالمه انگلیسی روان و طبیعی نوشته شده و به بررسی تلفظ، صرف و نحو و کاربرد لغات با توجه به مشکلات رایج زبان‌ آموزان می‌پردازد. در هر بخش از کتاب، تمریناتی گردآوری شده‌اند تا شما را تشویق به ساخت مکالمات شخصی کنند.

 

 • ( Grammar in Use (Cambridge

مجموعه کتاب‌های Grammar in Use یکی از معتبرترین و موفق‌ترین کتاب‌ها در حوزه آموزش گرامر زبان انگلیسی و علی‌الخصوص آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی همچون TOEFL و IELTS می‌باشد. این کتاب که در سه سطح Beginner، Elementary و Advanced توسط Raymond Murphy تدوین شده است، دارای توضیحات کامل در خصوص دستور زبان انگلیسی و همچنین تمرینات بسیار زیاد برای ارزیابی میزان یادگیری زبان‌آموزان می‌باشد. در نسخه‌های جدید این کتاب، 8 درس جدید برای آموزش Phrasal Verbs، و 10 صفحه جدید برای تمرینات اضافه شده است. این مجموعه کتاب‌ها را می‌توانید به همراه یک نسخه CD یا بدون آن تهیه نمایید. CD حاوی مجموعه‌ای از تمرینات اضافه بر کتاب، گزارش پیشرفت، بازی‌های تعاملی و لینک برای استفاده از نسخه آنلاین دیکشنری کمبریج (Cambridge) می‌باشد. همچنین قادر خواهید بود که تست‌های دلخواه خود را بسازید تا از آن طریق توانایی‌های خود را محک بزنید. کتاب تمرین Grammar in Use نیز حاوی تمرینات و نمونه‌های آموزشی بیشتر برای یادگیری بهتر زبان‌آموزان می‌باشد.

در کنار این مجموعه کتاب‌ها، کتاب دیگری با نام English Grammar in Use نیز توسط انتشارات دانشگاه کمبریج برای سطح Intermediate منتشر شده است که تنها تفاوت آن مربوط به نوع گرامری است که در کتاب آموزش داده می‌شود؛ به این معنا که کتاب‌های Grammar in Use به آموزش گرامر زبان انگلیسی آمریکایی (American English) می‌پردازند ولی کتاب English Grammar in Use به آموزش گرامر زبان انگلیسی British اختصاص دارد.

 

 • (English Collocation in Use (Cambridge

مجموعه کتاب‌های English Collocation in Use که در حقیقت دو جلد کتاب در سطوح Intermediate و Advanced می‌باشد، به بررسی و معرفی Collocation ها یعنی ترکیب‌های لغات پر کاربرد می‌پردازد. مطالعه و یادگیری این کتاب به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا جملات و عبارات و لغاتی که در نوشتار و گفتار خود استفاده می‌کنند، هر چه بیشتر به یک انگلیسی‌زبان Native نزدیک و شبیه باشد. این کتاب حاوی بیش از هزار لغت و عبارت است که به بهبود مهارت‌های writing و Speaking کمک قابل توجهی می‌کند. همچنین پُر است از نکاتی که به معرفی اشتباهات رایج زبان‌آموزان در این دو زمینه می‌پردازد. ویژگی‌های خاص کتاب English Collocation in Use به شرح زیر می‌باشد:

 • 60 درس خودآموز دو صفحه‌ای؛ بدین معنا که لغات و عبارات به همراه توضیحات آن در صفحه سمت چپ آمده و تمرینات و نمونه کاربردهای آن در صفحه سمت راست آورده شده است.
 • معرفی و توضیح بیش از 1500 ترکیب لغتی در قالب جدول، نمودار، گراف، متن‌های کوتاه و گفتگوها
 • حاوی کلیدهای جامع پرسش‌ها و سوالات و فهرست کامل به منظور تسهیل دسترسی به بخش‌های مختلف
 • حاوی بخش‌هایی شامل نکات کلیدی در مورد آموزش استراتژی و راهکارهای جلوگیری از اشتباهات فاحشی که اغلب زبان‌آموزان Ielts مرتکب می‌شوند.

 

 • (Ship or Sheep? (Cambridge

Sheep or Ship نام کتابی در زمینه آموزش مهارت تلفظ زبان انگلیسی در سطوح متوسط است.اگر شما در زمینه تلفظ و لهجه انگلیسی مشکل دارید و یا گاهی اوقات با وجود دانستن معنی واژه ها، معنای جمله را درک نمی کنید، این کتاب می تواند برای شما مناسب باشد. این کتاب زبان آموز را در شناخت و متمایز ساختن صداهای مشابه کمک خواهد نمود. کتاب Sheep or Ship مشتمل بر 50 درس می باشد که هر درس به معرفی یکی از صداهای زبان انگلیسی و تفاوت های آن و همچنین نحوه تلفظ صحیح آن می پردازد. به همراه کتاب یک CD صوتی نیز ارائه گردیده است که دربردارنده فایل های صوتی کتاب است. این مجموعه برای زبان آموزان در سطوح متوسط مناسب خواهد بود.

 

 • (Longman Academic Writing Series (Pearson

مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی بخصوص در آزمون آیلتس یکی از اصلی ترین چالش های زبان آموزان می باشد و بدون شک انتخاب منابع مناسب برای یادگیری این مهارت بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. سری کتاب های Longman Academic Writing Series New Edition را بی تردید باید یکی از بهترین و با ارزش ترین منابع آموزش رایتینگ زبان انگلیسی در دنیا نام برد که از سوی انتشارات Pearson تألیف شده است. این مجوعه در پنج سطح از سطوح مقدماتی تا پیشرفته مهارت های لازم برای پاسخ گویی به سوالات رایتینک زبان انگلیسی را ارائه می دهد. هر در از آیتم های متنوعی تشکلی شده است که می تواند زبان آموز را به طور کامل در این مسیر همراهی سازد. در این بخش مجموعه کامل این کتابها بر روی سایت آیلتس مترز قرار گرفته است که با کیفیت بالا و قابل قبول برای زبان آموزان ارائه شده است. هر درس شامل مدل های متنوعی در زمینه رایتینک آکادمیک می باشد و لذا می تواند برای زبان آموزان آزمون تافل و همچنین آیلتس آکادمیک بسیار مناسب باشد.

 

 • (Open Forum (Oxford

سری کتاب های Open Forum مجموعه ای سه سطحی برای یادگیری مهارت شنیداری و گفتاری آکادمیک با لهجه امریکن می باشد. این مجموعه برای گروه سنی بزرگسالان تدوین گردیده و سعی در تقویت مهارت های Listening، Speaking، Vocabulary، Pronunciation خواهد داشت که مطالب متنوعی در حوزه آکادمیک نظیر مصاحبه هاي راديويي، گزارش هاي خبري، مونولوگ ها (صحبت هاي تک نفري)، سخنراني هاي کوتاه و … را پوشش خواهد داد و به همین جهت می تواند برای آمادگی آزمون تافل مورد استفاده قرار گیرد. هر سطح این مجموعه شامل یک کتاب و یک سی دی صوتی خواهد بود.

 

 • (Active Skills for Reading (National Geographic Learning

این مجموعه برای زبان آموزانی ارایه شده است که سطوح مقدماتی را گذرانده و می‌خواهند برای خواندن متون آزمون های تافل و آیلتس مهارت بیشتری کسب کنند. شما به عنوان یک زبان آموز پس از مطالعه این مجموعه میزان یادگیری واژگانی که آموخته اید افزایش پیدا کرده و مهارت خواندن شما برای آزمون های تافل و آیلتس تا سطح نمره ۵.۵ بالا خواهد رفت. اسم کامل و رسمی این مجموعه ی 5 جلدی، Active Skills for Reading هست که در ایران به اسم های کتاب اکتیو، اکتیو ریدینگ و Active Reading معروف شده. ویرایش جدید این کتاب با حمایت و همراهی مجموعه ی بزرگ National Geographic Learning تولید شده. بهبود کیفیت گرافیکی، به روز رسانی متن ها و استفاده از موضوعات جذاب مرتبط با فعالیت های نشنال جئوگرافیک از نتایج بارز این همکاری است که کاملا به چشم میاد. هر 5 جلد کتاب Active Reading دارای یک ساختار ثابت و استاندارد هستند. هر Unit دارای دو درس و در اصل دو متن می باشد. در ابتدای هر Unit ابتدا سه سوال برای Speaking مطرح شده تا ذهن زبان آموز با تم اصلی Unit آشنا و درگیر شود.

 1. Before You Read
 2.  Reading Skill
 3. Reading Comprehension
 4. Vocabulary Comprehension
 5. Vocabulary Skill

در قسمت Before You Read از کتاب Active Reading چند سوال نوشتاری و یا Speaking مطرح شده که مستقیماً با موضوع متن در ارتباط است. معمولاً این بخش اطلاعات عمومی شما رو به چالش می کشه.وقتی وارد بخش بعدی یعنی Reading Skills بشید، یکی از تکنیک های مهم متن‌خوانی به زبانی ساده و کاربردی در یک کادر توضیح داده شده و سپس یک تمرین از داخل خود متن برای تقویت اون تکنیک قرار داده شده. بعد از انجام این تمرین وارد صفحه ی بعدی کتاب می شیم که متن اصلی درس داخلش قرار دارد.

بعد از مطالعه ی متن کتاب Active reading، وارد بخش بعدی درس خواهید شد. این قسمت از اهمیت خیلی زیادی برخورداره چون درک شما از متن رو به چالش میکشد. همچنین در صورتی که علاقمندید در آزمون آیلتس شرکت کنید و در بخش Reading نمره خیلی خوبی کسب کنید، تمرین های Reading Comprehension موجود در این کتاب می‌توان آمادگی شما رو تا حد خیلی زیادی افزایش بدهند.

بعد از پاسخ دادن به سوال های بخش درک مطلب، وارد فاز بعدی درس می شویم. این فاز از درس با عنوان Vocabulary Comprehension، لغت‌های مهم، جدید و کاربردی متن رو با استفاده از تمرین های متنوع برای شما مرور می کنه تا به تسلط کامل و واقعی بر روی محتوای متن برسید و ابهامی از نظر لغت‌ها وجود نداشته باشه.بخش آخر از هر درس کتاب Active Reading به آموزش یک نکنیک واژه سازی در زبان انگلیسی می پردازه. یادگیری تکنیک های موجود در این بخش به شما این توانایی رو میده تا بتونید خیلی از معنی خیلی از لغت های جدید انگلیسی رو بدون مراجعه به دیکشنری حدس بزنید و به این مهارت برسید که بتونید از بین لغت های هم خانواده، بهترین لغت رو با توجه به موقعیتی که در اون قرار دارید انتخاب و استفاده کنید.برای هر تکنیک آموزش داده شده در این بخش، دو تمرین بسیار خوب و کاربردی هم گنجانده شده تا شما به تسلط کاملی بر روی مبحث برسید.

 

بهترین کتاب های انگلیسی غیر آموزشی (رمان): 

بهترین کتاب های زبان انگلیسی

خواندن و مطالعه رمان های انگلیسی یکی از سرگرم کننده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی است. این کار به شما کمک می کند دایره واژگان انگلیسی خود را افزایش داده و با ساختار‌ گرامر انگلیسی در جمله‌ها آشنا شوید و البته از داستان‌های سرگرم‌کننده نیز لذت ‌ببرید. اما اینکه چه بخوانید و موضوع مورد مطالعه برای شما به اندازه کافی جذاب باشد و از همه مهم‌تر در سطح دانش انگلیسی شما باشد نیز بسیار مهم است. بسیاری از افراد حرفه ای برای تقویت زبان انگلیسی، مطالعه داستان کوتاه، داستان بلند و رمان انگلیسی را پیشنهاد کرده‌اند، بنابراین ایستگاه زبان نیز در این مطلب بهترین کتاب های زبان انگلیسی در قالب رمان انگلیسی، داستان بلند و داستان کوتاه انگلیسی مناسب برای بهبود مهارت‌های انگلیسی را معرفی می کند.

 

کتاب The Wedding Date:

 

The Wedding Date

 

داستان از آن جایی آغاز می‌شود که الکسا مونرو (Alexa Monroe)، به خاطر قطع برق در آسانسور گیر می‌افتد. این اتفاق باعث می‌شود تا وصل شدن دوباره آسانسور با مردی که همراه او در آسانسور بود هم‌صحبت شود. این مرد، درو نیکلس (Drew Nichols)، از موقعیت استفاده کرده و از الکسا می‌خواهد که به عنوان دوست دخترش در مراسم عروسی شرکت کند. الکسا که خودش نیز در پایان یک رابطه قرار داشت این درخواست را قبول می‌کند. این مسئله که برای هر دوی آنها صرفاً یک دروغ و سرگرمی بود، کم‌کم جدی می‌شود. این کتاب به قلم جاسمین گیلوری (Jasmine Guillory)، ماجرای عاشقانه آن‌ها را شرح می‌دهد.

کتاب The Bride Test:

The Bride Test

 

کایی دیپ (Khai Diep)، شخصیت اصلی این داستان پسری مبتلا به اوتیسم است. او احساسات را به گونه دیگری پردازش می‌کند. کایی کمبود عشق را حس می‌کند و فکر می‌کند که بدون آن ناقص است اما به خاطر بیماری اش به خوبی نمی‌تواند وارد رابطه شود. به همین دلیل مادرش تصمیم می‌گیرد او را به ویتنام ببرد تا عروسی برای پسر خود پیدا کند. در یکی از محله‌های زاغه نشین، دختری به نام اسمی تران (Esme Tran)، که در رویای سفر به آمریکا و داشتن شوهر است، به کایی به عنوان یک فرصت نگاه می‌کند. نه مادر و نه خود کایی در ابتدا موضوع بیماری را با دختر در میان نمی‌گذارند که این مسئله باعث مشکلاتی می‌شود. او با مردی آشنا شده که مثل بقیه مردان نمی‌تواند از او جواب محبت‌های خود را بگیرد. کایی که متوجه اشتباهش در این رابطه شده، سعی میکند این عشق را هر طور شده نگه دارد.

کتاب Love and Other Words:

Love and Other Words

این که تصمیم بگیرید با یک پیرمرد پول دار ازدواج کنید و قلبتان را زیر پا بگذارید قطعا چیزی جز جاه طلبی نیست. میسی سورنسن (Macy Sorensen) در جدال بین جاه طلبی و عشق قدیمی خود قرار دارد. تنها عشق زندگی او الیوت پتروپولوس (Elliot Petropoulos) است. بعد از مرگ مادر الیوت، تنها زنی که در زندگی او وجود داشته، میسی بوده است. میسی و الیوت از نوجوانی با هم بزرگ شدند. همه وقت خود را با هم می‌گذراندند و دوستان جدا‌نشدنی هم بودند. بزرگ شدن، بین آنها جدایی انداخت. حالا خاطرات محو شده و دیگر مثل سابق باهم احساس راحتی نمی‌کنند. الیوت تلاش میکند تا بتواند راز سکوت و گوشه‌گیری میسی را برملا کند. او به این باور است که می‌تواند دوباره دوران خوش گذشته را تکرار کند.

رمان انگلیسی 1st to Die :

1st to Die

این کتاب، از مجموعه رمان‌های Women’s Murder Club است و اولین داستان این مجموعه به حساب می‌آید. در داستان اول لینزی گروه خود را برای پرده برداری از قتلی که به تازگی در سانفرانسیسکو رخ‌داده دور هم جمع می‌کند. ماجرا از این قرار است که یک زوج جوان به طرز مشکوکی درست در شب عروسی‌شان به قتل می‌رسند. لینزی از بابت قتل این دو نفر بسیار متاثر است. تصمیم او برای دستگیری قاتل چیزی است که شدیدا تحت تاثیر احساس و این داستان غمانگیر قرار دارد. از این رو دوستان او برای حل این مشکل به کمک او می‌شتابند. این داستان جنایی همان‌طور که از نویسنده انتظار می‌رود بسیار هیجان‌انگیز و پرماجراست..

کتاب داستان انگلیسی 2nd Chance:

2nd Chance

دومین کتاب از مجموعه داستان‌های جنایی جیمز پترسون، به چالش جدید چهار زن داستان می‌پردازد. این قصه متأثر‌کننده و گیج‌کننده‌تر از داستان قبلی است. تیرباران دختر بچه‌ای بی‌گناه در راه پله‌های کلیسایی در سان‌فرانسیسکو موضوعی است که دوباره آن گروه را گردهم می‌آورد. این همه ماجرا نیست. کاراگاهان داستان ما ادعا می‌کنند، افسر سابق پلیسی در ماجرا دست دارد. اثبات چنین ادعای نامتعارف چیزی‌ است که مشکلات زنان داستان را بیشتر می‌کند.

 

رمان انگلیسی 3rd Degree:

3rd Degree

سومین جلد از مجموعه داستان‌های کلوب کاراگاهی زنان، قصه ترسناک دیگری را شروع می‌کند. لینزی باکسر که خود راوی ماجرا است، متوجه می‌شود قضیه آتش سوزی ساختمانی که به تازگی رخ داده، مشکوک است. چرا که سه نفر بر اثر این اتفاق جان باخته اند. او هم‌چنین یادداشتی در صحنه پیدامی‌کند. طی تحقیقاتی این چهار زن می‌فهمند که قاتل هر سه روز یک نفر را هدف خود قرار می‌دهد. موضوع وقتی پیچیده تر می‌شود که یکی از افراد داستان، رازی را از بقیه هم‌گروهی‌های خود مخفی می‌کند. نگفتن این راز تا جایی پیش میرود که تقریبا جان همه آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

 

رمان انگلیسی پیرمرد و دریا:

The Old Man and the Sea

سبک روشن و ساده و ساختار کوتاه جملات در نوشته های ارنست همینگوی مشهور است. این ویژگی برای زبان آموزان انگلیسی ویژگی بسیار خوبی است. این رمان انگلیسی، داستان یک ماهی‌گیر شجاع کوبایی است که بعد از چند هفته بالاخره موفق می شود یک ماهی بزرگ صید کند. او یک ماهی اعجاب انگیز را گرفته است. پس از سه روز تلاش، ماهی گیر این ماهی را به قایق خود می بندد و به سمت ساحل حرکت می کند ولی مسیر رمان تغییر می کند و کوسه ها با حمله به ماهی گیر، ماهی او را می خورند. همینگوی به قدری زییا این داستان را تعریف می کند که گویی خواننده رمان داخل قایق و در کنار مرد ماهی گیر قرار گرفته است. آقای مترجم خواندن این داستان هیجان انگیز را به تمام علاقه مندان به زبان انگلیسی توصیه می کند.

داستان انگلیسی مزرعه حیوانات- جورج اورول:

animal farm

این رمان کوتاه انگلیسی، داستانی از شورش حیوانات در برابر اربابان انسانی خود را تعریف می‌کند که طنزی برگرفته از دوران استالین در اتحادیه جماهیر شوروی دارد. این رمان یکی از با ارزش ترین آثار ادبی تاریخ است و هر کسی که آن را مطالعه کرده باشد حتما این کتاب را به دیگران توصیه می کند. در این داستان انگلیسی، عده ای حیوان که از ظلم ارباب خود خسته هستند و به شدت از آن ها کار کشیده می شود، شورش می کنند و کنترل مزرعه را در دست می گیرند. در داستان اورول، حیوانات در جملات کوتاه و روشن صحبت می‌کنند و متن از ساختار انگیسی ساده‌ای برخوردار است. اگر به دنبال این هستید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و همزمان رمان انگلیسی کوتاه و لذت بخشی هم مطالعه کنید، حتما این کتاب را تهیه کنید. کتاب مرزعه حیوانات حدود 140 صفحه است و مطالعه آن برای یک زبان آموز معمولی حدود 1 هفته زمان لازم دارد.

رمان انگلیسی بخشنده:

The Giver

لوری این کتاب را با استفاده از جملات کوتاه و دستور زبان ساده داستانی نوشته است که از همان ابتدا توجه شما را به خود جلب کند. داستان درباره ی پسری دوازده ساله است به نام جوناس و جامعه‌ای است که در آن زندگی می کند. در این جامعه‌ آزادی، فردیت و انتخاب وجود ندارد. جوناس در ادامه داستان با شرایطی مواجه می شود که او را مجبور می کند با شرایط تاریک و رازهای ترسناک جامعه خود مواجه شود. لحن ساده این داستان و حرکت آن در فصل های مختلف مطالعه آن را برای هر زبان آموزی ساده می کند. البته نیازی نیست نگران تم سیاه و رمزالود داستان باشید، چون در نهایت قصه به خوبی تمام می شود. اگر به دنبال رمان های کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان هستید، این رمان را از دست ندهید.

 

در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین کتاب های زبان انگلیسی آشنا کنیم تا در انتخاب منابع آموزش زبان به شما کمک کرده باشیم، اگر شما هم کتابی می شناسید و یا سوالی دارید و اگر راهنمایی می خواهید خوشحال می شویم در بخش نظرات مطرح بفرمایید.

دیدگاه‌ها (1)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*