ایستگاه زبان

آزمون آیلتس چیست؟

آنچه که باید در مورد آزمون آیلتس بدانید

آزمون آیلتس چیست؟

در این متن سعی کردیم مواردی کلی در مورد آزمون را برای شما بررسی کنیم تا بدانید آزمون آیلتس(Ielts) چیست؟

در حال حاضر این آزمون یکی از معتبرترین آزمون هاست که برگرفته از عبارت (International English Language Testing System) می باشد و در سراسر دنیا برگزار می شود.این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود و یک آزمون بریتانیایی می باشد.

این آزمون از اعتبار بین الملی بالایی برخوردار است و افرادی که میخواهند به هر دلیلی کاری یا زندگی کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند نیازمند گذراندن این دوره ها و همچنین شرکت در این آزمون می باشند.در این آزمون هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی Writing،Reading،Listening ،Speaking را مورد ارزیابی قرار می دهند این را بدانید که جهت مهاجرت به کشورهایی نظیر کانادا،استرالیا،نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامیست.

این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می شود.هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان خود حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را نیاز دارند. بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این یک قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد و با توجه به شرایط نمرات هم متفاوت خواهد بود). به عنوان مثال، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره کسب شده 7 باشد.

نمره بندی که برای این آزمون در نظر گرفته شده است از 0 تا 9 می باشد قابل ذکر است که برای این آزمون نمره قبولی وجود ندارد اما به طور معمول سطح 5 متوسط و سطح 6 به بالا خوب می باشد.دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد سطح آیلتس 7 را می پذیرند.این آزمون شامل 4 بخش شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و مکالمه (Speaking) می باشد که در این بین این قسمت ها وقت استراحتی ندارید.آزمون به دو دسته آکادمیک و جنرال تقسیم می شود که گونه آکادمیک آن برای ورود به دانشگاه مورد نیاز است.

زمان بندی اجزای آزمون آیلتس:

Academic Reading: 60 min.

Academic Writing: 60 min.

Listening: 40 min.

Speaking: 11 – 14 min.

General Training Reading: 60 min.

General Training Writing: 60 min.

فرایند اجرای آزمون آیلتس:

یادتان باشد که در روز امتحان ابتدا به سوالات listening سپس به قسمت reading  و در آخر به بخش writing مراجعه کنید.تاریخ و ساعت برگزاری امتحان speaking  دوازده روز قبل از امتحان به شرکت کنندگان اعلام می شود توجه داشته باشید که تمامی موارد باید با مداد نوشته شود و شما مجاز به استفاده از خودنویس و یا خودکار را ندارید.

نکاتی در مورد آزمون speaking

آزمون مصاحبه یک هفته قبل از امتحان تا روز آزمون کتبی برگزار می شود که به اطلاع داوطلبان می رسانند(در بعضی موارد آزمون بعد از امتحان کتبی می باشد)

به فاصله 10 یا 12 روز قبل از امتحان کتبی برای شما ایمیلی با محتوای تعیین آزمون مصاحبه ارسال می شود و پس از آن داوطلبان می توانند روز آزمون خود را با توجه به برنامه شخصی خود انتخاب کنند.

مدت زمان این آزمون 15 دقیقه الی 20 دقیقه می باشد و در طول آزمون آرامش خود را حفظ کنید و با اعتماد به نفس بالا به سوالات پاسخ دهید.

برای مطالعه سایر مقالات و بلاگ ها به صفحه اصلی ایستگاه زبان بروید و هر آنچه درباره ی زبان نمیدانید را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*