ایستگاه زبان

5 سوال رایج برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی

آمادگی آزمون

آزمون زبان انگلیسی اغلب برای مهاجرت، کار و ادامه تحصیل یکی از اهداف مورد نیاز است. ما از یکی از امتحان گیرنده‌های سابق آزمون آیلتس به نام Peter Crosthwaite پنج سوال را که معمولاً برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی پرسیده شده است که شامل موضوعات زیر می‌باشد را سوال کردیم.
در مورد لهجه‌های صحبت کردن، غلبه بر ترس در یک آزمون زبان انگلیسی و روش‌های بهبود نوشتن

 

آیا لهجه من مهم است؟

لهجه

زبان  آموزان اغلب نگران داشتن لهجه مناسب برای آمادگی  آزمون زبان انگلیسی هستند. با این حال، پیتر می‌گوید که این نباید بزرگترین نگرانی زبان آموز باشد. آنچه آنها به آن علاقه دارند قابل فهم بودن شماست. آیا آنها می‌توانند حرف شما را بفهمند؟

خواه لهجه انگلیسی هندی داشته باشید، یا لهجه سنگاپوری … . ممتحن چندان به لهجه توجه ندارد، اما آیا آنها می‌توانند درک کنند که شما چه می‌گویید؟

بسیاری از دانشجویان وقت خود را صرف تکمیل لهجه آمریکایی برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی می‌کنند، اما این بهترین سرمایه گذاری در زمان شما نیست.

 

 

اگر من در امتحان صحبت کردن منظور آزمون گیرنده را نفهمیدم چه؟

متوجه نشدن

در این حالت زبان آموزان اجازه دارند برای روشن شدن موضوع سوالاتی را از آزمون گیرنده بپرسند. پیتر تعدادی از سوالات مختلف که زبان آموزان می‌توانند بپرسند را برای ما می‌گوید:
در آزمون زبان انگلیسی، اگر امتحان گیرنده سوالی به شما می‌دهد و شما فقط آن را متوجه نمی‌شوید، می‌توانید از او بخواهید سوال را تکرار کنند. یا اگر کلمه‌ای وجود دارد که آن را نمی‌فهمید و این یک تست گفتاری است که سوال ثابتی ندارد (مانند سخنرانی آیلتس قسمت سوم)، می‌توانید از آزمون گیرنده بخواهید سوال را به شیوه‌ای ساده‌تر دوباره بیان کند.
راه دیگر این است که از امتحان گیرنده به فرم اینکه منظورتان چه چیزی است ؟ سوال بپرسید.

مثلاً اگر سوالی از شما به عنوان، مشكلی را در مورد سیستم آموزشی كشور خود توصیف كنید پرسید. شما ممکن است بگویید، آیا منظورتان این است که من چیزی را که دولت اخیراً به آن اشاره کرده است، خلاصه کنم؟ حتی اگر سوال را نفهمیدید، اگر سوال کنید منظورتان ….. است، هنوز در حال صحبت هستید و شما به ممتحن نشان می‌دهید که می‌توانید از زبان استفاده کنید و سوال کنید.

 

چگونه می‌توانم بر ترس از صحبت غلبه کنم؟

پیتر استدلال می کند که آماده بودن یکی از راه های غلبه بر ترس از شرکت در آزمون گفتاری است. وی توصیه می کند با ساختار آزمون زبان انگلیسی آشنا شوید و موضوعات مختلفی را که در این زمینه قرار خواهد گرفت، درک کنید. همچنین آگاهی از ضوابط و معیارها نیز مهم است.

اگر متوجه شدید که روی مهارت‌‎های خاصی تسلط دارید، پیتر پیشنهاد می‌کند برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی مهارت‌های گفتاری دیگر را نیز بهبود دهید.

به عنوان مثال، واژگان پیچیده ، یا ساختارهای دستوری‌، یا کار بر روی تلفظ شما. پیتر همچنین از دیدگاه یک مشاور یک مشاوره اضافی ارائه می‌دهد:

به خودت باور داشته باش

خودت را باور کن

 

ممتحن برای کمک به شما در آنجا حضور دارد. ما آنجا نیستیم که زندگی شما را ناخوشایند کنیم، حتی اگر اینطور به نظر برسد.

 

چگونه می‌توانم برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی کلمات جدید را سریع یاد بگیرم؟

خواه گفتگوها، اصطلاحات یا فعل‌های عبارتی‌، پیتر می‌گوید که برای زبان آموزان بزرگسال انگلیسی مهم است که به سرعت نحوه استفاده از کلمات را در متن را تشخیص دهند. پیتر به دانشجویان توصیه می‌کند که برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی از  نرم افزار concordancer استفاده کنند، این نرم افزاری است که متون  الکترونیکی (مثل British National Corpus یا Sketch Engine) را جستجو می کند.

به عنوان مثال، اگر بخواهید یک هم خانواده  را با کلمه ” going” جستجو کنید، به شما امکان می‌دهد کلماتی را که معمولاً بعد از ” going” ظاهر می شوند، جدا کنید.
بنابراین ممکن است “going to” ، “going out” ، ” going for” را بدست آورید. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ببینید این جملات در چه نوع زمینه‌هایی یافت می‎‌شود. شما می‌بینید که چگونه این کلمات در متن استفاده می‌شوند.
این اساساً یک روش فوق سریع برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی و اطمینان از این است که شما بدانید کدام کلمات با هم ترکیب می‌شوند و کجا معمولاً یافت می شوند.

 

بهترین راه برای بهبود مهارت نوشتن من برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی چیست؟

بهبود مهارت نوشتاری

به گفته پیتر، خواندن، برای بهبود مهارت نوشتن برای آمادگی آزمون زبان انگلیسی ضروری است. شما باید بخوانید و هنگام خواندن روش ساختار بندی یک مقاله یا قسمتی از آن را خواهید فهمید.
پیتر همچنین پیشنهاد می‌کند که بنویسید و هنگام نوشتن از یک معلم یا شریک بازخورد بگیرید. این باید نوعی بازخورد باشد که بتوانید به آن نگاه کنید و بگویید، من چه کاری را درست انجام دادم؟ چه اشتباهی کردم؟ و به شما اجازه می‌دهد خودتان آن را برطرف کنید. در این مسیر تیم ایستگاه زبان همراه شما بوده و با تولید دوره‌های آموزش زبان انگلیسی سعی کرده است مسیر قبولی شما در آزمون‌های زبان انگلیسی را  هموار سازد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*