ایستگاه زبان

چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم

چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم

بسیاری از والدین مشتاقند که به فرزندان خود کمک کنند تا از کودکی زبان انگلیسی را یاد بگیرند. یکی از مهمترین عامل ها در آموزش زبان های خارجی به کودکان، کمک به آنها برای داشتن درک درستی از ارتباط با زبان های خارجی است و اینکه بدانیم چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم.

مزیت بزرگ قرار گرفتن در معرض زبان دوم از اوایل دوران کودکی این است که کمک می کند حس مثبتی از زبان های خارجی در کودک ایجاد شود. وقتی بچه ها از دوران کودکی در معرض زبان های خارجی قرار می گیرند،
تمایل دارند که زبان را مثبت ببینند و یادگیری یک زبان دیگر، برایشان کار بسیار راحتی می شود. هر چند اگر یک بچه کوچک را، حتی وقتی که مقاومت می کند، مجبور کنید که به یک زبان دیگر صحبت کند، ممکن است در ذهن او اثر منفی از آن زبان بگذارید.

 

چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم؟ در این مقاله گام های اساسی برای ایجاد علاقه برای آموزش زبان انگلیسی فراهم شده است:

1.سخت نگیرید:

هر زمان که لازم بود آسانش کنید: برخی از والدین فکر می کنند که یک راه عالی برای کمک به فرزندانشان در یادگیری زبان انگیسی این است که در خانه تنها از آن زبان استفاده کنند. این یک ایده ستودنی است، اما اینکه فرزندان کم کم نا امید شوند و بخواهند که والدینشان به زبان بومی خودشان صحبت کنند غیر عادی نیست. شما هرگز نمی خواهید که فرزندتان حس بدی نسبت به زبان های خارجی پیدا کند یا اینکه برای ارتباط با مادر و پدرش دچار هر گونه سختی بشود. هیچ چیزی مهم تر از این نیست که با فرزندان خود ارتباط خوبی داشته باشید. هنگامی که تلاش می کنید به زبان انگلیسی با فرزندانتان ارتباط برقرار کنید، اگر آنها اظهار ناتوانی کردند، شاید بهترین کار این باشد که ساده اش کنید و از زبان بومی خودتان استفاده کنید. شما مسلما می خواهید فرزندانتان در برقراری ارتباط با شما صد در صد احساس راحتی کنند.

2.بگذارید فرزندانتان شما را در حال لذت بردن از زبان انگلیسی ببینند:

یکی از بهترین راه ها برای علاقه مند کردن فرزندان به انجام کاری، این است که بگذارید شما را در حال لذت بردن از آن فعالیت مشاهده کنند. خیلی مسئله را بزرگ نکنید، اما بگذارید که فرزندانتان شما را در حال خواندن کتاب ها یا روزنامه های انگلیسی ببینند. دی وی دی های انگلیسی تماشا کنید، موسیقی انگلیسی گوش بدهید یا بگذارید شما را درحال انگلیسی صحبت کردن با یکی از دوستان ببینند. فرزندانتان شما را الگو قرار می دهند. وقتی بازی می کنند وانمود می کنند که خود شما هستند. اگر می خواهید که به زبان انگلیسی علاقه مند شوند، به آنها نشان بدهید که به زبان انگلیسی علاقه مند هستید. به گونه ای از زبان انگلیسی استفاده کنید که نیاز نباشد به انگلیسی جواب دهند:اگر کودکی مجبور به جواب دادن به زبانی بشود که به نظرش دشوار است، می تواند به راحتی خسته و نا امید شود. شما می توانید با فرزندان خود از انگلیسی استفاده زیادی بکنید، به گونه ای که به آنها فشاری برای صحبت کردن وارد نشود.

چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم

3. در هنگام مطالعه اگر به کلمه ای دشوار بر می خورید با فرزندانتان به دنبال آن باشید. 

هنگامی که کودکانتان از شما معنی واژه ای را می خواهند یا سوالی می کنند جواب را به صورت آماده به آن ها ندهید. همراه با آن ها به دنبال پاسخ باشید. بیابید و با هم بیاموزید.

4. برای کودکانتان ویدئوهای کودکانه و موزیکال پخش کنید.

این ویدئو های کودکانه و موزیکال علاوه بر سرگرم کردن کودکانتان باعث می شود واژگان برایشان نهادینه گردد. با تکرار واژه ها بار ها و بار ها این واژگان در ضمیر ناخودآگاه کودکانتان نهادینه می گردد. یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یکی از روش های مرسوم و تایید شده است. شما می توانید این بسته ها و ویدئوهای موزیکال را از ایستگاه زبان تهیه فرمایید.

5. زمانی که کودکانتان علاقه به یادگیری دارند به آن ها بیاموزید.

کودکانتان را هیچ وقت اجبار به یادگیری نکنید. این کار باعث دوری آن ها از آموزش، همچنین تنفر به نسبت به یادگیری زبان انگلیسی می شود.

 

در متن بالا سعی شده است تا 5 گام اساسی در پاسخ به این سوال که ” چگونه کودکان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم ” پاسخ داده شود. امیدوارم این مطالب کمکی اساسی برای شما و کودکانتان باشد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*