ایستگاه زبان

چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم؟

چگونه به انگلیسی علاقه مند شویم

در جواب سوال چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم؟ این است که هنگامی‌که زبان انگلیسی را آموزش می‌بینید، سخت‌ترین بخش آن گرامر زبان، کمبود دایره‌ی واژگان، و یا اینکه هنوز به آن اندازه دلخواه زبان را نمی‌فهمید نیست. بلکه یافتن انگیزه برای ادامه دادن به یادگیری زبان است. در این نوشتار به این می‌پردازم که افراد موفق چگونه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی پر انگیزه نگه می‌دارند.

1.مثبت نگر بودن

یادگیری زبان انگلیسی پستی‌وبلندی‌های فراوانی دارد. بنابراین خیلی آسان زبان‌آموز درگیر تفکرات منفی می‌شود. به‌ویژه اگر در گذشته تجربه‌ی خوبی در این زمینه نداشته باشد گیر افتادن در دام تفکرات منفی بسیار ساده می‌شود. برخی فکر می‌کنند که در یادگیری زبان انگلیسی ناتوان‌اند. برخی دیگر ممکن است فکر کنند که زمان مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست داده‌اند. هیچ چیزی به‌اندازه‌ی نبود خودباوری نمی‌تواند انگیزه را از میان ببرد. برای چیره شدن بر منفی نگری بایستی باورهایتان را عوض کنید. بیشتر نگرانی شما این است که چرا پیشرفت تندی در زبان انگلیسی ندارید. این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا یادگیری زبان انگلیسی فرایندی دورودراز و زمان‌بر است. اگر روش درستی انتخاب کرده‌اید بی‌گمان در مسیر طبیعی آموزش زبان قرار دارید و سرانجام موفق می‌شوید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی مانند مسابقه نیست. بنابراین آهستگی و پیوستگی آموزش است که شما را به هدف می‌رساند.

2.بلند صحبت کردن

شاید باورتان نشود ولی بلند سخن گفتن انرژی شگرفی به شما می‌دهد. به‌ویژه اگر آدم کمرویی هستید این نکته انگیزه‌ی شما را بالا نگه می‌دارد. و شاید یکی از راه حل های سوال چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم؟ بهترین جا برای رها کردن صدا در دل طبیعت است. اگر مانند بنده اهل کوهنوردی، جنگل نوردی و طبیعت‌گردی هستید این روش بسیار به شما کمک می‌کند که خودباوری خود را در گفتگو به زبان انگلیسی بالا ببرید. اگر در خانه‌ی خود هستید می‌توانید تااندازه‌ای که دردسری برای همسایگان ایجاد نشود با خود بلند صحبت کنید. اگر آدم بی‌باکی هستید و بیرون از خانه در حال قدم زدن هستید می‌توانید از روش استفاده کنید؛ یعنی وانمود کنید که با گوشی همراهتان با زبان انگلیسی با شخصی دیگر گفتگو می‌کنید. مطمئن باشید که کسی نمی‌فهمد و فکر نمی‌کند که شما آدم عجیبی هستید.

3.پیوسته یاد بگیرید.

هیچ برنامه‌ای قدرتمندتر از این نیست که به‌ صورت پیوسته زبان انگلیسی را تمرین کنید. هنگامی‌که به‌صورت پیوسته می‌خوانید، همیشه حس پیشرفت را دارید. کافی است چند روز درنگی در کارتان رخ دهد. انگیزه‌ی شما به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین از شما می‌خواهم که خود را به برنامه‌ای روزانه ملزم کنید که قابل کنترل باشد. یعنی تا آنجا که در شلوغ‌ ترین روزهایتان نیز بتوانید به آن برنامه عمل کنید. هرچقدر هم سرتان شلوغ باشد می‌توانید سی دقیقه برای زبان انگلیسی کنار بگذارید. زیرا نیاز نیست که در آن وقت تنها به زبان انگلیسی بپردازیم. برای نمونه اگر از خانه تا محل کارتان نیم ساعت طول می‌کشد در میان راه به زبان انگلیسی گوش دهید. هرگز نگران این نباشید که زمان اختصاص داده‌شده کم باشد.

4.از زبان برای خود غول نسازید:

همیشه به این فکر کنید که زبان آسان است و تمرین کردن مداوم برای یادگیری زبان کافی است. زبان را به عنوان یک بازی و سرگرمی نگاه کنید. اگر انیمشن میبینید آنرا به زبان انگلیسی ببنید اگر موسیقی گوش میدهید حداقل دوبار در روز آهنگ های انگلیسی زبان گوش دهید.از خود آموز ها و کمک آموز های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید که ما در سایت این امکان را برای شما فراهم ساختیم و محصولات جذاب و کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی در ایستگاه زبان موجود داریم.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*