ایستگاه زبان

چگونه لهجه امریکایی داشته باشیم

چگونه لهجه امریکایی داشته باشیم

در جواب به این سوال که چگونه لهجه امریکایی داشته باشیم می توان به صراحت به اهمیت زبان انگلیسی پرداخت. زبان انگلیسی یک زبان جهانی است. این زبان دارای گویش ها و لهجه های مختلفی در سراسر دنیاست. در آموزش زبان انگلیسی می توان مهم ترین بخش را لهجه و گویش آن دانست. در زبان انگلیسی دو لهجه اصلی آمریکایی(آمریکن) و بریتانیایی(بریتیش) وجود دارد. در قرن اخیر به دلیل رشد اقتصادی و سیاسی کشور آمریکا و همچنین رشد زیاد جمعیت تعداد افرادی که با لهجه آمریکایی صحبت می کنند بیشتر شده است. به همین علت لهجه ی آمریکایی از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه این گویش اصلی ترین و مهم ترین شیوه صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

چگونه لهجه امریکایی داشته باشیم؟

گوش کردن به مکالمه ی افرادی که به این گویش صحبت می کنند بهترین روش برای یادگیری لهجه آمریکایست. یکی از موثرترین روش ها، تقلید و تکرار مکالمه هایی با این لهجه است. به صراحت می توان راهکار تقویت لهجه آمریکایی را موارد زیر بیان کرد:

 1. تقویت لهجه آمریکایی با فایل های شنیداری و فیلم های محلی (اورجینال آمریکایی)
 2. چگونگی ریتم صحبت دیگران برای داشتن لهجه آمریکایی
 3. ضبط صدا و گوش دادن چندباره ی آن برای رفع ایرادات
 4. بلند خواندن متون
 5. جلوی آینه به ایستید و با خودتان صحبت کنید
 6. آوازهایی با لهجه آمریکایی بخوانید
 7. از دیکشنری صوتی استفاده کنید

گام های اساسی برای داشتن لهجه آمریکایی:

گام اول: زبان خود را شل کنید.

قبل از شروع به صحبت کردن، دهان خود را در حالت استراحت قرار دهید. در بیشتر مواقع، هنگام صحبت کردن به لهجه آمریکایی لب و فک شما و سایر اجزای صورت باید در حالت استراحت باشند. زبان خود را در مرکز دهان، درست پشت دو دندان جلوی خود نگه دارید.

 • برای اینکه مطمئن شوید دهان شما در وضعیت مناسبی قرار دارد، یک Uh بلند مثل کلمه Love بکشید مانند کاری که در زمان بازدم انجام می دهید.
 • انگلیسی آمریکایی با حرکات دهانی “خنثی” صحبت می شود، و شامل صداهای خشن یا تکنیک های دهانی دشوار نیست.
 • آمریکایی ها دهان خود را بسیار کم تکان می دهند شما هم سعی کنید به این مهارت برسید.
گام دوم: هجا ها را واضح تلفظ کنید.

یکی از ویژگی های اصلی انگلیسی استاندارد آمریکایی این است که هر کلمه به طور واضح تلفظ می شود. هر کلمه از واحد های کوچک تری به نام هجا تشکیل شده است. باید سعی در واضح بیان کردن هجا ها داشته باشید. اگر تاکنون شروع نکرده اید همراه با آموزش زبان انگلیسی از پایه به بیان صحیح تلفظ ها هم بپردازید.

گام سوم: حروف صدادار را آزادانه تلفظ کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یکی از رایج ترین روش های آموزشی است. در زمان مشاهده فیلم های آمریکایی به نحوه ی حرکت دهان آن ها توجه کنید. چگونه حروف صدادار را برای ایجاد یک لهجه ی آمریکایی بیان می کنند؟ به طور کلی مصوت های آمریکایی گسترده هستند نه بلند. همچنین بیشتر مصوت ها در قسمت جلوی دهان شکل می گیرند.

گام چهارم: صداهای R را با فشار تولید کنید.

زبان خود را در مرکز دهانتان نگه داشته و آن را کمی بلند کنید تا به سمت دندان ها حرکت کند (لازم نیست سقف دهان را لمس کند). لبهای خود را جمع کنید و بگذارید صدا از گلویتان خارج شود. دهان شما هر زمان که حرفR را تلفظ می کنید، چه در کلمهRock چه در کلمه Horticulture به این وضعیت بازمی گردد.

گام پنجم: تلفظ صدای t

حرف T در انگلیسی آمریکایی در وسط کلمات مخصوصا بین دو حروف صدادار انگلیسی به صورت D تلفظ می شود.

گام ششم: تلفظ th

برای این کار زبان خود را پشت دندانهای جلو فشار داده طوری که نوک آن کمی به دندان ها چسبیده باشد. برای تلفظ صدایTh نرم هوا را از بین دندان های خود بیرون برانید. برای تلفظTh سخت، دهان خود را در همان حالت نگه داشته، فقط این بار در تولید آن از نفس خود برای تشدید بیشتر استفاده کنید.

گام هفتم: لهجه کالیفرنیایی را امتحان کنید.

برای داشتن لهجه آمریکایی صحیح می توانید لهجه کالیفرنیایی را امتحان کنید. در واقع در این تلفظ کمتری دارد. فقط کافیست لبهای خود را بیرون بکشید و دهان خود را هنگام صحبت باز نگه دارید. همچنی برای داشتن تلفظی صحیح و طبیعی صدای o را کشیده تر کنید.

گام هشتم: مقداری لهجه جنوبی اضافه کنید.

صداهای مصوت خود را به دو قسمت جداگانه تقسیم کنید، به آنها اجازه می دهید تا هنگام بیان کلمه، خیزان و افتان شوند— جنوبی ها به آهسته و کشدار حرف زدن مشهور هستند. جنوبی ها غالباًG آخر فعل های حال استمراری، را حذف می کنند بنابراین کلماتی مانند Reading به Readin تبدیل می شوند.

گام نهم: چند اصطلاح عامیانه بیاموزید.

برای طبیعی نشان دادن لهجه ی خود چند اصطلاح عامیانه در مکالمات خود بگنجانید تا لهجه ای کاملا طبیعی داشته باشید.

چگونه لهجه امریکایی داشته باشیم؟ به راحتی….. با توجه به نکات بالا، تکرار و تمرین های روزانه می توانید لهجه ای بی نظیر داشته باشید. این راهم به خاطر داشته باشید که ایستگاه زبان همواره همراه باشماست.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*