ایستگاه زبان

چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم

چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم

اینکه چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم سؤالی است که شاید هرکسی جوابی برایش داشته باشد. افراد بسیاری هم هستند که از تصور یادگیری کلمات انگلیسی جدید وحشت دارند، چون گمان می‌کنند که این کار فقط شامل حفظ کردن با تکرار است. خوشبختانه اصلا این طور نیست؛ چه در حال یادگیری یک زبان جدید باشید و چه بخواهید زبانی را که بلد هستید تقویت کنید، می‌توانید از ابزارهای متنوعی که در این زمینه آموزش زبان انگلیسی  وجود دارند استفاده‌ کنید و کلمات جدیدی فرا بگیرید. در این مقاله ۳ روش را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید کلمات انگلیسی را به درستی به خاطر بسپارید.

 

1.بین کلمات ارتباط برقرار کنید.

چه در حال یادگیری لغات جدید در زبان مادری خود باشید و چه در حال یادگیری لغات انگلیسی ، ایجاد ارتباط بین کلمات به شما کمک می‌کند تا کلمات جدید را بهتر به خاطر بسپارید. ارتباط‌های غیرمعمولی، واضح یا خنده‌دار بیشتر از انواع دیگر ارتباط‌ها به شما کمک می‌کنند تا لغات انگلیسی را فراموش نکنیم.

اگر در حال یاد گرفتن یک زبان خارجی هستید، کلمات جدید را با کلماتی از زبان اصلی خودتان ارتباط دهید. اگر کلمه‌ی جدید شبیه کلمه‌ای در زبان اصلی خودتان است، یک ارتباط تصویری ذهنی بین این دو کلمه بسازید.

ارتباط بین کلمات همچنین برای زمانی که کلمات جدیدی در زبان اصلی خودتان یاد می‌گیرید نیز مفید است.در زمان ایجاد ارتباط بین کلمات، باید تصویری کاملا واضح را در ذهن بسازید و آن را چند بار در روز مرور کنید تا این ارتباط در حافظه‌تان ثبت شود.

2.کلمات جدید را به بخشی از زندگی‌تان تبدیل کنید.

به کار بردن کلمات جدید در جملاتی که به زندگی‌تان مربوط هستند به شما کمک می‌کند تا بدانید چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم  و یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی از پایه است .برای مثال، اگر می‌خواهید استفاده از کلمه‌ی «azure» را یاد بگیرید، که به معنای آبی پررنگ است، آن را در چند جمله‌ای که با موقعیت کنونی‌تان مرتبط هستند، استفاده کنید: «بطری شامپوی جدیدم آبی پررنگ است.» یا «الان آسمان آبی پررنگ است.

3.سعی نکنید معنی همه کلماتی که بلد نیستید را یکجا یاد بگیرید.

اگر در یک کلاس زبان شرکت می‌کنید، این وظیفه معلم شماست که کلمات جدید را به تدریج در جملاتی که به شما یاد می‌دهد به کار ببرد، اما در خارج از کلاس این خود شما هستید که باید کنجکاوی کنید و خودتان را در معرض زبانی که میخواهید یاد بگیرید قرار بدهید! در رسانه های اجتماعی به مطالبی که به زبان مورد نظرتان تولید شده است نگاهی بندازید، اما وسواس اینکه معنی تک تک کلمات آن ها –حتی در متنی به کوتاهی یک پاراگراف- را متوجه بشوید نداشته باشید، در عوض گاهی اوقات سعی کنید معنای کلمات ناآشنا را حدس بزنید! این تمرین خوبی برای مغز شماست تا کلمات آشنا و ناآشنایی که در یک متن مرتبط به کار میروند را به هم ربط بدهد. و یاد بگیریم که چگونه چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*