ایستگاه زبان

چگونه گرامر یاد بگیریم

چگونه گرامر یاد بگیریم

چگونه گرامر یاد بگیریم ؟ این موضوع همواره یکی از چالش های زبان آموزان بوده است. بعضی از زبان آموزان از آن متنفر هستند و بعضی ها نه، عقیده های متفاوتی در این زمینه وجود دارد. در بحث امروز سعی شده به این موضوع پرداخته شود.

گرامر در واقع قوانینی است که افراد با استفاده از آن می‌توانند به آن زبان صحبت کنند. همان طور که در یک بازی به قوانین نیاز داریم در مورد زبان هم همین طور است. اگر در بازی قانونی وجود نداشته باشد یا افراد از قانون خودشان پیروی کنند، به زودی با شکست مواجه خواهند شد. در مورد یادگیری زبان نیز همین گونه است بدون داشتن قوانین ما قادر به برقراری ارتباط با سایر افراد نخواهیم بود.

یکی از جالب ترین نکات درباره گرامر این است که مردمانی که انگلیسی زبان مادری آنهاست قواعد را به صورت کامل نمی دادند. چراکه آن ها با گوش دادن به محیط و دیدن و شنیدن آن را درک کرده اند. هیچ نکته قواعدی را حفظ نکرده اند. گاهاً اگر از آنها درباره ی قید و صفت نیز بپرسید پاسخی نخواهند داشت. پس نباید انتظار دانستن تمامی گرامر ها و قواعد را داشت. بلکه باید نحوه ی استفاده از آن ها را بدانیم.

نگراشات مختلفی توسط آموزگاران تهیه گردیده است اما دو نوع این نگارشات که بسیار مرسوم است به دو دسته ی نگارش گرامری و نگرش در معرض قرار گیری تقسیم می شود.

 • نگرش گرامری:

در این نگرش بهتر است ساختار ابتدا خوانده شود. این ساختار باید از ابتدا به بهترین شکل ممکن ساخته گردد. طرفداران این نگرش اعتقاد دارند بدون گرامر کلمات بخم ریخته و نامنظم است.

 • نگرش در معرض قرارگیری:

طرفداران این نگرش بر این اعتقاد اند که تاکید بر گرامر مانع آموزش زبان انگلیسی است. آن ها معتقدند که باید گرامر در قالب زبان آموزش داده شود. هیچ اجباری برای یادگیری تمامی قواعد در همان ابتدای آموزش نیست.

گرامر در لغت به معنای مطالعه درباره نحوه استفاده از کلمات برای ساختن جمله است. این ساده ترین تعریف قواعد یا گرامر هست. در واقع گرامر یک مهارت ساختاری برای شرح و توصیف هدف و منظورمان است. گرامر به دلیل وجود قواعد و قوانین هایی برای افرادی گاه بسیار سخت و خسته کننده و برای برخی بسیار شیرین و دلنشین است. در واقع برای یادگیری زبان انگلیسی گرامر یکی از رکن های اساسی آن است. اما باید قوانین و قواعد را حفظ کرد یا می توان این سوال را بیان کرد که چگونه گرامر یاد بگیریم ؟

 • آگاهی کاملی نسبت به گرامر داشته باشید.

قواعد و قوانین گرامر را بخوانید و آن را با زبان فارسی مقایسه کنید. براای خود مثالی به زبان فارسی بزنید تا مفهوم آن را بهتر درک کنید. همچنین اگر تفاوتی بین قواعد فارسی و انگلیسی وجود داشت آن را بیابید. مقایسه ی قواعد بین دو زبان کمک بسیاری به آموزش زبان انگلیسی می کند.

 • کتاب های انگلیسی زبان بخوانید.

مطالعه، دیدن، و چگونگی نحوه ی استفاده ی قوانین و قواعد در زبان انگلیسی کمک به سزایی در یادگیری گرامر شما خواهد داشت.

 • مشکلات خود را بیابید.

مشکلات خود را در گرامر بیابید به طور مثال در زمان گفتن جمله بیشتر مشکل دارید و یا قیود. آن ها را بیابید. یکی از روش های یافتن ضعف گرامر نوشتن است. وقتی متنی را می نویسید می توانید ایرادات گرامری آن را بیابید و آن را بهبود دهید.

 • تمرین کنید.

گرامر همچون ریاضیات است. نمی توان آن را حفظ کرد و یا خواند. بلکه باید آن را حل کرد. نمونه سوالات گرامری تهیه کنید و آن ها را حل کنید. سپس آن ها را تصحیح کرده و ایرادات خود را بیابید.

 • افعال بی قاعده و پر کاربرد را یاد بگیرید.

برخی افعال را فقط باید به خاطر سپرد بدون هیچ قانون و قواعدی هستند. البته بسیار هم کاربردی! آن را به خاطر بسپارید و در مکالمات خود استفاده کنید.

 

آخرین پیشنهاد ایستگاه زبان برای پاسخ به پرسش چگونه گرامر یاد بگیریم ، دیدن فیلم های آموزش زبان انگلیسی است تا با شنیدن قواعد آن را به خاطر بسپارید. جایگاه استفاده از آن را بدانید تا در زمان و جایگاه مناسب استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*