ایستگاه زبان

چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم

How to speak English in a month

دنیای امروز، دنیای سرعت است. همه می‌خواهند سریع‌تر غذا بپزند، سریع‌تر به سرکار بروند، سریع‌تر ثروتمند بشوند و البته سریع‌تر یادبگیرند. این خواسته کاملا طبیعی است، به‌ویژه در جهانی که با فشار یک دکمه تلفن یا رایانه، صبح استرالیا در قاره‌ای دور به شب آمریکا در قاره‌ای دیگر پیوند می‌خورد. پس انتظارات همه‌ی ما از سرعت روز‌به‌روز بالا و بالاتر می‌رود. همه طرفدار سرعت هستند. اما آیا این توقع در همه چیز منطقی خواهد بود؟ مثلا چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم ؟

زبان انگلیسی یکی از مهمترین جنبه‌های زندگی امروزی است که نمی‌توان نقش آن را نادیده گرفت. اما برخی تصور می‌کنند صحبت کردن به زبان انگلیسی سخت است. زبان آموزان باید بدانند مدرسه تنها جایی نیست که می‌توان در آنجا به تحصیل دانش پرداخت، و مقدار زمانی که بیرون از مدرسه برای تحصیل دانش صرف می‌کنید، تاثیر مستقیم بر نتیجه کار شما دارد.

زبان‌آموزی یکی از زمینه‌های مهم و مورد توجه دانشمندان است. توانایی آموختن زبان، انسان را از سایر موجودات متمایز می‌کند. علم تاکنون در تلاش برای درک عملکرد مغز بسیار موفق بوده‌ است. دانشمندانِ بسیاری درباره‌ی نحوه‌ی زبان‌آموزی تحقیق کرده‌اند، اما واقعا انسان چگونه زبان می‌آموزد و آن را می‌فهمد. مزایای بسیاری در یادگیری زبان‌های خارجی برای مغز وجود دارد. مطالعات و پژوهش‌های مربوط به یادگیری زبان‌های خارجی به ابعاد مختلفی می‌پردازند؛ بعضی معطوف به بزرگسالان است و بعضی دیگر به کودکان و فرایند یادگیری‌شان می‌پردازد. با درک چگونگی و چرایی آموزش زبان، مسیر ما در سفر یادگیری زبان انگلیسی سریع‌تر و ساده‌تر می‌شود و می‌فهمیم چگونه زبان انگلیسی را سریع‌تر یاد بگیریم.

 

سه کلید اساسی یادگیری سریع زبان انگلیسی:

علاقه مندی:

اولین و مهمترین چیزی که شما برای پاسخ به سوال “چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم” نیاز دارید، هیجان و شور و شوق باور نکردنی است. شما باید قدرت هیجانی غیر قابل باوری داشته باشید تا خیلی سریع یاد بگیرید. ( چرا؟ ) شما باید 8 الی 14 ساعت در روز انگلیسی بخوانید و شما باید برای هر ساعت آن هوشیار ، علاقه مند و پرانرژی باشید.

حال سوالی پیش می آید که چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم؟ برای بهبود سرعت پیشرویتان، شما باید به خودتان هیجان تزریق کنید. یادگیری زبان انگلیسی، باید تمام فکر و ذهن شما را پر کند. شما باید عاشق و فوق العاده مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی باشید. یادتان باشد علاقه 80 درصد موفقیت است و روش تنها 20درصد آن راتشکیل می دهد.

برای این که این شور و شوق و هیجان در شما ایجاد شود شما نیاز به دلایل بسیار قانع کننده ای برای آموزش زبان انگلیسی دارید. این که فقط امتحانتان را خوب بدهید این دلیل به اندازه کافی قوی نیست! گرفتن یک شغل جدید هم به اندازه کافی قوی نیست. شما باید دلایل بزرگ تر و مهمتری برای انجام این کار داشته باشید.
همه ی مزایای باور نکردنی ای را تصور کنید که به عنوان یک گوینده مسلط به زبان انگلیسی خواهید داشت تصور کنید زندگیتان در 5 سال آینده نسبت به الان چقدر تفاوت خواهد کرد. 10 سال از هم اکنون، 20 سال از هم اکنون. اگر شما با پول با انگیزه می شوید یا به عبارتی دیگر انگیزه شما قوی می شود. تصور کنید که چطور انگلیسی، شما را به طور شگفت آوری پول دار خواهد ساخت. خانه رویایی تان، ماشین رویایی تان و زندگی رویایی تان را تصور کنید.

new language

اگر عشق انگیزه شما را تحریک می کند. تصور کنید که چطور انگلیسی به شما کمک خواهد کرد که افراد باور نکردنی ای را از کشورهای دیگر ملاقات کنید. قرار ملاقات هایی را که با افراد خوشتیپ و زیبا خواهید داشت را تصور کنید. خرید در مراکز خرید بزرگ عشق و شور و شوق باور نکردنی دارد. شما باید مکالمات انگلیسی مربوط به خرید را کاملا بلد باشید. این برای شما امکان پذیر است به این دلیل که،شما یک شخص مسلط به زبان انگلیسی هستید.
تصور کنید که اگر نتوانید مسلط به زبان انگلیسی صحبت کنید اتفاقات ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد و این اتفاقات ناخوشایند و صد البته وحشتناک را در ذهنتان بزرگ کنید تا انگیزه تان قوی تر شود. چه شغل هایی را از دست خواهید داد! چه افرادی را هرگز ملاقات نخواهید کرد! چه زندگی ناخوشایند و بدی خواهید داشت اگر شما نتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

 

تلاش فوق العاده:

دومین کلید یادگیری تلاش فوق العاده است. بگذارید این نوشتار را با دو مثال آغاز کنم:

مثال ۱: رهایی از غرق شدن
بنده شنا بلد نیستم ولی یک نکته را خوب یاد گرفته‌ام. اگر درون آبی آرام افتادم، کمابیش کافی است که دست‌وپا نزنم. خودبه‌خود سرم بالای آب می‌ماند و می‌توانم تا رسیدن پشتیبانی نفس بکشم.
دست و پا زدن و تحمل سختی به معنی تلاش نیست. تلاش بایستی هدفمند و کارآمد باشد. گاهی اوقات اگر تنها آرامش داشته باشیم موفق می‌شویم. و یا اگر یک قدم آن‌طرف‌تر برویم.

مثال ۲: رسیدن به قله کوه
از سوی دیگر بنده سال‌ها است که کوهنوردی می‌کنم و خوب میدانم که برای رسیدن به قله‌ی کوه نیاز نیست که ورزشکاری کارآزموده باشم و از سوی پرتگاه آن با هزار سختی خود را به بالا برسانم. تنها کافی است که از سویی که شیب کمی دارد، به‌صورت آهسته و پیوسته بالا روم.
دست و پا زدن و تحمل سختی به معنی تلاش نیست. تلاش بایستی هدفمند و کارآمد باشد. گاهی اوقات اگر تنها آرامش داشته باشیم موفق می‌شویم. و یا اگر یک قدم آن‌طرف‌تر برویم.

زبان یکی از نخستین مهارت‌هایی است که از آغاز تولد درگیر یادگیری آن هستیم. طراحی مغز انسان طوری است که به‌طور طبیعی بتواند زبان را یاد بگیرد. پژوهش‌های علمی نیز نشان می‌دهد که بهترین راه برای فراگیری زبان دوم به روش طبیعی آن است. برای پاسخ به این پرسش که ” چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم ” بی‌گمان باید بیان کرد که یادگیری زبان انگلیسی مثل آب خوردن نیست که تلاشی نخواهد. ولی اگر به روش طبیعی زیر پیش بروید در درازمدت بهترین بازده را خواهید گرفت. و از یادگیری زبان انگلیسی لذت خواهید برد. خواندن و شنیدن، راه طبیعی یادگیری زبان انگلیسی است نه رفتن به کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی کسل‌کننده و نه خواندن کتاب‌های گرامری و حفظ کردن لغت های انگلیسی است. بلکه خواندن و شنیدن مطالب جذاب و موردنیاز است. این همان راهی است که بچه‌ها با آن زبان مادری خود را با موفقیت یاد می‌گیرند. بچه‌ها با خواندن کتاب آموزشی زبان مادری خود را یاد نمی‌گیرند بلکه بیشتر با استفاده از کتاب داستانی که مادرشان برایشان می‌خواند، مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود می‌بخشند. بنابراین هرگاه که در کارآمد بودن روشی شک داشتید، این سؤال را از خود بپرسید که آیا این روش برای کودکان کارآمد هست یا خیر.

اطلاعات ورودی

سومین کلید یادگیری سریع انگلیسی و افزایش ساعات مطالعه، تمرکز بر روی اطلاعات ورودی انگلیسی یا همان اطلاعاتی است که شما برای یادگیری انگلیسی به ذهنتان وارد می کنید می باشد. در این جا چند نمونه از اطلاعات ورودی در خصوص پاسخ به این سوال که ” چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم ”  را بیان می کنیم.

 

با روزنامه در یک ماه زبان انگلیسی یادبگیرید

 • روزنامه‌ها:

روزنامه‌های یکی از منابع اصلی برای یادگیری زبان انگلیسی متداول در زندگی روزمره هستند. باید روزانه روزنامه انگلیسی بخوانید و کلمات جدید را تمرین کنید.

 

 • فرهنگ لغات جیبی:

دیکشنری جیبی یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که برای یادگیری لغات می‌توانید سریع به آن مراجعه کنید. هر کلمه‌ای به نظرتان سخت یا ناشناخته باشد، با مراجعه به دیکشنری می‌توانید معنی آن را بدست آورید. از بهترین دیکشنری های حال حاضر می توان، دیکشنری Oxford  را نام برد.

 

 • به کارگیری زبان انگلیسی در زندگی روزمره:

اگر داوطلبی بخواهد واقعا در انگلیسی قوی شود، تنها راه ممکن این است که به صورت روتین و دائمی در زندگی خود از انگلیسی استفاده کند. وقتی همه چیز مداوم و روتین شد، آنگاه می‌تواند ریتم و شکل خاص خودش را داشته باشد.

 

 • شباهت‌ها را دریابید:

یکی از سخت‌ترین بخش‌های یادگیری هر زبان جدیدی، آشنایی با صداها و آواهای آن است. مثلا ممکن است در زبان انگلیسی آواهایی موجود باشد که در زبان مادری شما به هیچ عنوان استفاده نمی‌شوند. خوشبختانه بشر به گونه‌ای است که آواهای جدید را می‌شناسد و تفاوت‌ها را به خوبی درک می‌کند و می‌پذیرد. مثلا چسبیدن دو حرف بی‌صدا در کنار هم کمی عجیب است، اما ساختارهای مشترک و توانایی تشخیص آوایی مغزی، استفاده از آنها را به شکل منطقی ممکن می‌سازد. توجه کنید بسیاری از واژگان در انگلیسی با B و L در کنار هم آغاز می‌شوند ( مثل Blink)، خب این ساختاری است که به‌طور طبیعی مغز آن را دریافت و استفاده می‌کند. اما Lb ترکیب عجیبی و تلفظ آن سخت و دشوار است و در ساختارهای آوایی زبانی استفاده نمی‌شود. منظور وجود شباهت‌ها و ساختارهای منطقی مغزی و آوایی است که در تمام زبان‌ها مشترک است و در نتیجه پذیرش ترکیب‌های جدید را در هنگام یادگیری ممکن می‌سازد. وقتی مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستید، از این ویژگی طبیعی بهره ببرید. مثلا به واژه‌ای برمی‌خورید که نوشتن آن عجیب است و در تلفظ آن شک دارید، سعی کنید واژه را یک بار تلفظ کنید و اگر به شکل غیرمنطقی تلفظ آوایی رسیدید، به احتمال بسیار زیاد واژه اشتباه است یا املای درست آن را نمی‌دانید. در حقیقت مغز ما خود‌به‌خود در تلفظ واژگان جدید و ساخت‌های آوایی ما را تصحیح و یاری می‌کند.

 

 • صداهای جدید را جداگانه بیاموزید:

یادگیری زبان‌های جدید مثل انگلیسی شیوه عملکرد مغز را تغییر می‌دهد، پس سعی کنید برای پرسشِ چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم، پاسخی بیابید، چون با یادگیری زبان انگلیسی مغز شما شروع به رشد می‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد با یادگیری زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های خارجی، بخشی از مغز رشد می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود. هر چه این رشد بیشتر باشد یادگیری سایر زبان‌ها هم ساده‌تر می‌شود. بخش جالب این پژوهش درباره واکنش‌های مغز نسبت به صداهای جدید است. مثلا برای یادگیری حروفی مثل L و R در انگلیسی، شنونده‌ی غیربومی در برخی موارد با مشکل مواجه است. مثلا ژاپنی‌ها این مشکل را دارند، چون برای تلفظ این صداها دو شکل الفبایی جداگانه ندارند. در نتیجه تنها یک بخش از مغز ژاپنی‌ها به این دو صدای مجزا واکنش نشان می‌دهد. پس قبل از یادگیری زبان انگلیسی با صداها و آواهای آن آشنا شوید و تلفظ‌های هر یک را به خوبی یاد بگیرید. بعضی حروف و صداها سخت‌تر هستند، پس روی آنها بیشتر کار کنید. مثلا همه ما تجربه خنده‌دار تلفظ «TH» را داشته‌ایم، تلاش برای بیان درست آن معمولا منجر به فوران مقدار متنابهی بزاق دهان به صورت مخاطب می‌شود یا «ع» در زبان عربی که به شکل اصوات عجیب و غریب درمی‌آید، اما با تکرار و شنیدن و تمرین به راحتی و بدون حرکات محیرالعقول می‌توان این حروف تازه را تلفظ کرد. می‌توانید با شنیدن واژه‌ها و حروف جدید به شکل آرام و بخش به بخش به تلفظ‌های جدید و دقیق دست پیدا کنید.

 

 • از مجموعه واژگان مرتبط کمک بگیرید:

وقتی از واژه‌های مشابه و مترادف از لحاظ معنی کمک می‌گیرید، پلی میان صدای واژه‌ها، تصاویر و شکل آنها ایجاد می‌شود. یعنی چه؟ مثلا هنگامی که واژه‌ی انگلیسی خورشید را می‌‌آموزید، در کنار آن واژه‌های گرم و داغ و پرتو و… را نیز یاد بگیرید. بعدا هنگام استفاده از واژه‌های مذکور، خانواده‌ی واژه‌های مرتبط با آنها سریعا به ذهن شما می‌آیند و در حرف زدن و جمله‌سازی به شما کمک خواهند‌ کرد. دانشمندان دریافته‌اند پیدا کردن ارتباط میان واژه‌ها برای حرف زدن، فرایند یادگیری را ساده و سریع می‌کند. این مسئله از طریق مطالعه‌ زبان ناشنوایان و یادگیری آنها از طریق یافتن ارتباطات میان علایم ناشنوایی بررسی شده‌ است. پس وقتی یک لغت جدید را یاد می‌گیرید، سعی کنید ارتباطات آن را با واژگان دیگر به ذهن بسپارید. از دست و بدن خود نیز برای یادگیری استفاده کنید یا می‌توانید به جای نوشتن معنای آنها به شکل حروف، از کشیدن تصاویر بهره ببرید. به‌طور کلی با نقاشی کردن یا یافتن واژگان مرتبط از لحاظ معنی، واژه را در مغز خود همراه با یک نشانه حفظ می‌کنید.

 

با موزیک در یک ماه زبان انگلیسی یادبگیرید

 • گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی:

چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟ آیا با موسیقی و آهنگ و شعر می توان آموخت؟ بله. آیا اشعار کودکانه‌ای مثل «شبا که ما می‌خوابیم آقا پلیسه بیداره» یا «اتل متل توتوله…» و… را به خاطر دارید. بله، حتما این اشعار شیرین و بعضا بی‌منطق را به یاد دارید. علی‌رغم اینکه از زمان یادگیری آنها هزاران سال نوری که نه، اما سال‌ها می‌گذرد، همچنان در مغز شما جا خوش کرده‌اند. علت این است که وقتی کودک هستیم، موسیقی نقش تعیین‌کننده‌ای در یادگیری ما دارد. تکرار شعر و موسیقی به کودکان برای به خاطر‌سپاری زبان کمک شایانی می‌کند. این مسئله برای بزرگسالان هم صادق است. مهارت‌های زبانی موضوعی جدی است و وقتی در کنار موضوعی مفرح چون موسیقی قرار می‌گیرد، تأثیرگذاری یادگیری بیشتر می‌‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد نحوه عملکرد مغز ما در هنگام یادگیری موسیقی و زبان مشابه است. تفکیک صداها در زبان‌آموزی دقیقا شبیه تفاوت صداهای آلات موسیقی مختلف است. به‌عبارتی‌دیگر، زبان نوعی موسیقی است. یادگیری مهارت‌های زبانی با استفاده از موسیقی، روند آموزش را سریع‌تر و ساده‌تر می‌کند. اشعار و آهنگ‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. به این اشعار گوش بدهید و با آنها هم‌خوانی کنید.  همجین موزیک های کودکانه ای همچون آموزش زبان با مجموعه FAIRYLAND  و یا ترانه های کودکانه انگلیسی Mother goose club می تواند نقش موثری در یادگیری زبان انگلیسی برای کودکانتان باشد.

 

 • تماشای فیلم‌های انگلیسی:

  تلاش کنید فیلم‌های انگلیسی زبان هالیوودی را تماش کنید؛ بهترین فیلم های انگلیسی زبان بهترین مراجع یادگیری زبان انگلیسی با فیلم هستند. اگر نمی‌توانید زبان آنها را بفهمید از زیرنویس استفاده کنید. همچنین مجموعه هایی همچون مجموعه آموزش زبان EXTRA می تواند کمک بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی به شما داشته باشد.

 

 • مشتاقانه به مکالمات گوش کنید:

همیشه می‌گویند برای اینکه بتوانید سخنور خوبی شوید باید شنونده‌ی خوبی باشید. بنابراین تلاش کنید در گروه‌هایی شرکت کنید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تا می‌توانید به نحوه‌ی حرف زدن آنها گوش کنید.

 

 • به جای قوانین و دستورالعمل‌ها، الگوها را به خاطر بسپارید:

در یادگیری زبان انگلیسی سعی کنید الگوهای موجود در زبان را بیابید و آنها را به خاطر بسپارید. اگر سال‌ها هم گرامر و دستور زبان بخوانید، همچنان نمی‌توانید به سادگی صحبت کنید. برای حرف زدن باید مغز خود را با الگوهای موجود در زبان آشنا کنید. به جای تلاش بیهوده برای حفظ کردن گرامر به مثال‌ها نگاه کنید. مثلا در آغاز یادگیری همه می‌دانند که جملات را چگونه منفی کنند، اما عده‌ی کمی در هنگام صحبت کردن سریع‌تر می‌توانند از آن در جملات‌شان بهره ببرند. در عوض با تهیه‌ی فهرستی از الگوهای منفی کردن در مثال‌ها می‌توانید برای مغز محترم‌تان شیوه و الگوی منفی کردن را جا بیندازید.

 

کتاب بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

 • کتاب بخوانید

۲۰ دقیقه مطالعه در روز چه کتاب، چه مجله یا روزنامه به زبان انگلیسی، برای زبان آموز می‌تواند بسیار مفید باشد. علاوه براین، مطالعه برای سلامتی نیز مفید است. همچنین برای بسیاری از زبان آموزان، خواندن کتاب در مقایسه با دیگر الزامات، کار چندان سخت و دشواری نیست. بهترین کتاب های زبان انگلیسی می تواند نقش بزرگی در زندگیمان داشته باشد.
با توجه به پیشرفت زبان، اثرات مثبت مطالعه‌ی روزانه در جنبه‌های مختلف زبان دیده می‌شود. از آنجایی که زبان آموز خودش مشخص می‌کند که چه چیزی را بخواند، به جای اینکه متنی به او از سوی معلم دیکته شود، درک کلی مهارت خواندن افزایش پیدا می‌کند و مفاهیم پیرامون به خوبی یاد گرفته می‌شوند. علاوه بر این، خواندن یک متن مناسب، تاثیری زیادی در فراگیری واژگان دارد، و اگر زبان آموز متن را با صدای بلند بخواند، سرعت خوانش و همچنین تلفظ او نیز تقویت می‌شود.

 

 • به انگلیسی بنویسید

موضوعی را انتخاب کنید و به زبان انگلیسی درباره‌ی آن بنویسید. سپس دوباره آن را بخوانید و مشکلاتی که هنگام نوشتن داشتید پیدا کنید.

 

 • تمرین دائمی

همیشه در حال تمرین کردن باشید. یک ضرب المثل انگلیسی می‌گوید تمرین کردن مرد را کامل می‌کند. بنابراین تا می‌توانید تمرین کنید، صدایتان را ضبط کرده و اشتباهات‌تان را اصلاح کنید.

 

 • چگونه سریع و واضح مختصرنویسی کنیم – الفبا و یادداشت‌ها

کار امروز ما در مختصرنویسی پیشرفت سریع است. مختصرنویسی برای نوشتن دیکشنری‌های کاری، سخنان افراد سیاستمدار و کوتاه کردن یادداشت‌ها لازم است تا در امتحانات و یادگیری پاراگراف‌های بزرگ از آنها استفاده کنیم. مختصرنویسی یعنی نوشتن متن کوتاه با سرعت زیاد. به محض اینکه مهارت‌های مختصرنویسی را کسب کنید، بسیاری از دریچه‌های موجود برای پیشرفت در زندگی، پیش روی شما باز می‌شود.

 1. ابتدا از یک کاغذ خط دار یا شطرنجی و خودکار برای نوشتن یادداشت‌های کوتاه استفاده کنید.
 2. نیاز به توسعه‌ی میان‌برهایی برای لغاتی دارید که بیشتر استفاده می‌شوند.
 3. هنگام مختصرنویسی استرس نداشته باشید و عصبی هم نباشید. این کار روی سرعت شما تاثیر منفی دارد.
 4. طوری با دقت بنویسید که بتوانید بعدا آن را بخوانید.
 5. شما باید دایره‌ی لغات خود را افزایش دهید. هر چه لغات بیشتری بدانید سرعت نوشتن شما به همان نسبت بیشتر می‌شود.
 6. موقع نوشتن کمتر خودکار را فشار دهید، به طوری که بدون فشار به دست بتوانید بنویسید.
 7. ترجمه کردن مقالات روزنامه ‌ها و مجلات را برای مختصرنویسی تمرین کنید.
 8. با نگرش مثبت نسبت به این باور نگاه کنید که در حال بهتر و بهتر شدن هستید.

 

 • لغت‌ها را در جمله و عبارت یاد بگیرید

بعضی لغت‌ها به تنهایی یک معنا دارند، اما وقتی در عبارات و جملات قرار می‌گیرند، معنایی کاملا متفاوت ایجاد می‌شود. پس چگونه می توان در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم ؟

در زبان انگلیسی تعداد این واژه‌ها خیلی زیاد است. پس سعی کنید به جملات و کاربرد واژه‌ها در آن دقیق شوید. در گذشته زبان‌شناسان معتقد بودند انسان ابتدا جملات را می‌شنود و سپس آنها را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند، اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد توجه مغز درباره‌ی جملات و عبارات بیشتر به ترتیب لغات است. این ترتیب و توالی در مغز الگوهایی ایجاد می‌کند که حفظ و به خاطرسپاری را ساده‌تر می‌کنند. مصداق این مسئله در زبان فارسی ترکیبی مثل باد و باران است. توالی به خاطرسپاری واژگان را آسان‌تر می‌کند. حال اگر به هزار و یک دلیل زبان‌شناسی و مغزی جای این دو عوض شود به خاطرسپاری و به‌کار بردن این عبارت سخت‌تر می‌شود. گذشته از این‌ها به خاطرسپاری یک لغت تنها خیلی سخت‌تر است، زیرا اغلب لغات تنها یک معنی ندارند. اگر لغتی را تنها با یک معنا می‌شناسید لزوما نمی‌توانید از آن استفاده کنید. پس وقتی مشغول یادگیری لغات هستید، یاد بگیرید چگونه در عبارات و مکالمه‌ها از آنها استفاده می‌شود. گاهی حروف اضافه معنی افعال را به کلی تغییر می‌دهند. پس دوستان زبان‌دوست، اگر می‌خواهید یادگیری زبان برای‌تان دوست‌داشتنی باشد، لغات را در عبارات بیاموزید. اگر راهکارهای ظریف را بدانیم، به‌طور قطع به سادگی درمی‌یابیم که چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم. به طور مثال در مجموعه خودآموز سریع و آسان ۴۰۰۰ لغت ضروری انگلیسی سعی شده تمام لغات در قالب جملات همراه با تصویر و مثال های کاربردی آموزش داده شود پس پیشنهاد می کنیم حتما از آن استفاده کنید.

 

 

به انگلیسی فکر کنید

 • به انگلیسی فکر کنید

این گام خیلی مهم است. اینکه حتی فکر کردن‌هایتان نیز به صورت انگلیسی باشد مهمترین گام برای به کارگیری انگلیسی در زندگی روزانه است. وقتی در ذهن خود به هر چیزی فکر می‌کنید، مغز شما تلاش می‌کند با انگلیسی ارتباط برقرار کند و در نتیجه قدرت تکلم شما نیز بهبود می‌یابد.

 

 • از همان ابتدا به تلفظ توجه کنید

این نکته ترکیبی از نکته‌های 6 و 7 است که می‌خواهیم آن را در یک توصیه به شما بگوییم: از همان سطوح اولیه‌ی یادگیری زبان بر تلفظ تمرکز کنید، زیرا تصحیح کردن مشکلات تلفظ بعدا در فرآیند زبان مشکل خواهند بود. اگر مشکلات خود را از همان ابتدا تصحیح کنید، نیازی نیست بعدا که این اشتباهات قوام پیدا کردند آنها را به سختی درست کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم تمام راه های مفید را برای یادگیری سریع انگلیسی برای شما توضیح بدیم و البته با مثال های واقعی حال اگر شما هم پیشنهادی دارید و یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما و کاربران دیگه رد بخش نظرات در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*