هنگام تقویت مهارت writing، دفترچه ای تهیه کنید و تمامی مطالب خود را در آنجا یادداشت کنید. نظم در بهبود مهارت reading و writing نقش مهمی دارد. در این صورت همیشه قابلیت دسترسی به مطالب وجود دارد و از طرفی می توانید میزان پیشرفت خود را در مرور زمان بررسی نمایید.

به یاد داشته باشید. تنها راه تقویت مهارت رایتینگ و reading، خواندن و نوشتن است! رایتینگ و ریدینگ دو مهارتی هستند که پایانی ندارند و هر روز زمانی جدید است تا به دانش خود بیفزایید.

6.به زبان انگلیسی فکر کنید:

تا حالا در طول روز براتون پیش اومده که بخواید به زبان انگلیسی فکر کنید؟. منظورم خارج از کلاس زبان هست. مطمئن باشید اگه بتونید قسمت مشخصی از زمان روزتون رو به فکر کردن به زبان انگلیسی و یا زبانی که قصد یادگیری اون را دارید بگذرونید. نتیجش اینه که شما با اون زبان بیشتر و بیشتر اخت میگیرید .و رفته رفته این فرآیند که شما بخواید به زبان مادریتون اون زبان رو ترجمه کنید و بعد تبدیلش کنید به اون زبان، توی ذهنتون از بین میرود.و مستقیما به دریچه اون زبان جدید نگاه می کنید. فکر میکنید و یا حتی صحبت می کنید.

نکته پایانی:

نکته پایانی اینکه نمونه های مختلف رایتینگ رو بررسی کنید. وقتی که نمونه های مخلف رو بررسی میکنید به راحتی ذهن شما به چالش کشیده میشود و انوقت میتوانید ارزیابی کنید که چه رایتینگی خوبه چه رایتینگی بده و یا ضعیف نوشته شده است.

خب اینها راهکارهایی بود که شما برای تقویت مهارت رایتینگ میتوانید از آنها بهره بگیرید.