ایستگاه زبان

یادگیری دو زبان به صورت همزمان

یادگیری دو زبان به صورت همزمان

یادگیری دو زبان به صورت همزمان خوب است یا بد؟

اول از همه باید بدانیدیادگیری دو زبان به صورت همزمان خوب است یا بد؟اگر می خواهید به تسلط کامل در یک زبان خارجی برسید باید زمان و تلاش زیادی برای یادگیری آن زبان بگذارید.شما باید بتوانید با کنترل مهارت های خود و زمانبندی مناسب ،به هر دو زبانی که یاد می گیرید توجه کنید. با این حال با صبر و استفاده از روش های مناسب می توانید برای یادگیری دو زبان به صورت همزمان اقدام کنید و نتایج درخوری نیز بگیرید.در این بخش از مقاله به مزایایی که یادگیری همزمان دو زبان می تواند برای شما داشته باشد اشاره خواهیم کرد . و چگونه این کار را انجام دهیم.

1.با یادگیری همزمان دو زبان مغز خود را تمرین بدهید

تحقیقات نشان می دهند که زبان آموزانی که به صورت همزمان 2 زبان را می آموزند نسبت به کسانی که 1 زبان یاد می گیرند هنگام آزمون های مختلف بهتر می توانند تمرکز کنند و نتایج بهتری هم بگیرند . دلیل آن هم تقویت بخش اجرایی وعملکردی مغز هنگام یادگیری 2 زبان به صورت همزمان است. که این امکان را ایستگاه زبان برای یادگیری چند زبان مختلف در دسترس شما قرار داده است.این سیستم عملکردی مغز به افراد اجازه می دهد که بهتر تمرکز کنند و از عهده مولتی تسک (انجام چندکار به صورت همزمان) بهتر برآیند. افراد چند زبانه مدام از لغات وگرامرهای زبان های مختلف استفاده می کنند  و به همین دلیل قادر خواهند بود در کارهای خود بتوانند بهترتمرکز داشته باشند.

2.یادگیری همزمان دو زبان می تواند از بیماری های ذهنی جلوگیری کند

تحقیقات بسیاری نشان داده است که یادگیری همزمان چند زبان می تواند ریسک بیماری هایی نظیر آلزایمردر سنین پیری را کاهش دهد. از بیمارانی که دچار به آلزایمر هستند آن هایی که به 2 زبان صحبت می کنند با سرعت کمتری نشانه های بیماری را بروز می دهند  و سرعت پیشرفت آلزایمر در آن ها نست به افرادی که فقط 1 زبان صحبت می کنند کمتر است.

3.با یادگیری همزمان دو زبان در زمان صرفه جویی کنید

اگر شما قصد دارید به 2 زبان تسلط پیدا کنید، یادگیری همزمان این دو زبان بسیار سریع تر از این است که اول یکی را یاد بگیرید و سپس بروید سراغ زبان دیگر. دلیل این امر هم آن است که مغز شما در پردازش اطلاعات زبان های مختلف متمرکزتر عمل می کند به شرط آنکه به صورت مداوم خواندن زبان را ادامه دهید.
البته که تسلط کامل به زبان امری زمان بر است اما پروسه یادگیری همزمان دو زبان با هم سریع تر از یادگیری جداگانه آن هاست.

چگونه دو زبان خارجی را همزمان یاد بگیریم:

اگر می­خواهید بدانید که چگونه می­توان دو زبان خارجی را بصورت همزمان یاد گرفت، به نکات زیر توجه کنید:

1.داشتن دو برنامه ریزی متفاوت برای یادگیری هرکدام از زبانها:

داشتن دو روش جداگانه به شما کمک خواهد کرد که هر زبان را به صورت جداگانه یاد بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما در حال یادگیری زبان­ انگلیسیو آلمانی هستید، می­توانید روش­های زیر را داشته باشید:

  • هنگام رفتن به محل کار خود با اتوبوس زبان انگلیسی را یاد بگیرید.
  • در کافی شاپ مورد علاقه خود زبان آلمانی را یاد بگیرید.

 

2.برای حفظ دو زبان جداگانه از شخصیت­ها استفاده کنید:

یک شخصیت کاراکتری است که در هنگام یادگیری زبان آن را تجسم می­کنید. این تقریبا مانند داشتن دو شخصیت جداگانه است. برای مثال، اگر شما آلمانی را می­‌آموزید، شخصیت شما می­تواند یک بازیگر آلمانی زبان باشد. تصور کنید که این شخص چگونه است، چگونه صحبت می­کنند و چگونه رفتار می­کنند، و سعی کنید هنگام یادگیری زبان آلمانی مانند آنها شوید.

هنگام یادگیری زبان دوم، از یک شخصیت کاملا متفاوت استفاده کنید. مثلا اگر زبان انگلیسیباشد، می­توانید وانمود کنید که یک خواننده رپ آمریکایی هستید. این شخصیت با بازیگر آلمانی خیلی تفاوت دارد، اینطور نیست؟!

شخصیت انتخابی همچنین می­تواند کاراکتری از یک فیلم یا یک کتاب باشد. خلاق باشید و دو شخصیت بسیار متمایز را انتخاب کنید!هنگام استفاده از این روش، شما دو زمینه جداگانه برای زبان­هایی که یاد می­گیرید را ایجاد می­کنید که باعث می­شود کمتر گیج شوید.

3.الویت بندی کنید:

حتی اگر احساس می‌کنید که برای یادگیری دو زبان به صورت همزمان آمادگی کامل دارید، یک راه عاقلانه، این است که یک زبان را در اولویت گذاشته و دیگری را به صورت زبان جانبی یاد بگیرید. این به آن عنوان نیست که شما زبان جانبی خود را کاملا فراموش کنید بلکه به این معنی است که برای زبان اصلی خود باید بیشتر وقت بگذارید. این باعث می‌شود که در زبان اصلی خود به سرعت پیشرفت کرده و همین‌طور در زبان جانبی خود نیز، به صورت منطقی جلو بروید. به طور خلاصه هر چقدر برای زبان اصلی خود بیشتر وقت بگذارید، آن زبان زودتر کامل شده و وقت آزاد بیشتری برای زبان جانبی خود خواهید داشت.

یادگیری دو زبان به صورت همزمان کار خیلی دشواری نیست فقط نیاز به تکرار و تمرین بسیاری دارد که یکی از پیشنهاد های ما دیدن فیلم زبان خارجی است که هم یک تفریح است هم به یادگیری شما کمک میکند که ما این امکان را در ایستگاه زبان به شما داده ایم.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*