ایستگاه زبان

9 بهانه برای عدم یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آیا تحصیل کرده‌اید و در تسلط به زبان انگلیسی مشکل دارید؟  آیا احساس می کنید چیز مهمی مانع شما می‌شود، اما مطمئن نیستید که چیست؟ امروز شما در مورد رایج ترین بهانه‌ها، نگرش‌ها و موانعی که مانع یادگیری زبان انگلیسی شما می‌شود، خواهید آموخت. خواه یک زبان‌آموز مبتدی، متوسط یا پیشرفته باشید، این فرصت خوبی است که خود را بررسی کنید و بفهمید که چگونه می‌توانید زبان آموز بهتری باشید.

1. من در یادگیری زبان انگلیسی خوب نیستم.

درست است که برخی از افراد در یادگیری زبان انگلیسی بهتر از دیگران هستند، اما شما باید بپذیرید که برخی از افراد، با هدیه یا بدون هدیه، فقط یادگیری زبان را بیشتر می‌خواهند. از این نظر، بزرگترین هدیه‌ای که می‌توانید برای یادگیری داشته باشید این است که واقعاً آن را بخواهید.
ممکن است نیاز به فداکاری و صبر بیشتر، استراتژی‌های بهتر، عادات مطالعه و آگاهی از سبک یادگیری شما باشد، اما اگر بگویید آنچه مانع شما می‌شود به این دلیل است که مهارت کافی در زبان ندارید، بهانه خوبی نیست.
اکثریت قریب به اتفاق افرادی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد گرفته‌اند، هدیه‌ای دریافت نکرده اند. آنها با تلاش مداوم، اجتناب از بهانه‌گیری و غلبه بر موانعی که همه با آنها روبرو هستند ، آموخته‌اند.

2. من خیلی خجالت می کشم که صحبت کنم.

اگر از آن استفاده نکنید، آن را گم می‌کنید. تمام خجالت یا تنبلی که مانع صحبت کردن شما می‌شود، منجر به فراموشی همه چیزهایی می‌شود که قبلاً تا آن مرحله یاد گرفته‌اید. این مشکل بزرگ بسیاری از مدارس انگلیسی است. آنها فرصت کافی برای صحبت در شرایط معتبر را برایتان ایجاد نمی‌کنند. اگر از موارد اساسی که یاد می‌گیرید استفاده نمی‌کنید، هیچ دستور زبان پیشرفته‌ای در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک نمی‌کند آنچه را که به صورت سطحی آموخته‌اید و فراموش کرده‌اید به یاد آورید زیرا از آن استفاده نکرده‌اید. بنابراین بهترین توصیه چیست؟
دهانت را باز کن.
چه در کلاس، زیر دوش، با دوستان، یا حتی خارجی‌ها در زندگی واقعی یا در اسکایپ، فقط خجالت نکشید و دهان خود را باز کنید.

3. بزرگسالان زبان را به خوبی یاد نمی گیرند.

گرچه قرار نیست یک فرد بزرگسال همان توانایی کودک را در یادگیری زبان خارجی داشته باشد، اما من فکر می‌کنم بسیاری از ما اعتبار کافی را برای خود قائل نیستیم. یادگیری زبان انگلیسی در بزرگسالی مزایای زیادی دارد، از جمله خودآگاهی بیشتر در مورد فرآیندهای یادگیری ما، اینکه می‌دانیم چه می‌خواهیم و می‌توانیم روند خود را برنامه‌ریزی کنیم.
درست است که اکثریت قریب به اتفاق زبان آموزان بزرگسال هرگز لهجه خود را کاملاً از دست نخواهند داد، اما شما می‌توانید با روش‌های هوشمندانه آن را صاف کنید، و اگر ارتباط خوبی با دیگران برقرار می‌کنید، داشتن لهجه چه مشکلی دارد؟ جهان پر است از زبان آموزان موفق زبان بزرگسال که شما می‎‌توانید یکی از آنها باشید.

4. وقت برای یادگیری زبان انگلیسی ندارم.

شما نیازی به ثبت نام در یک مدرسه انگلیسی زبان و پرداخت هزینه زیاد و همچنین داشتن هر روز چند ساعت وقت آزاد نیاز ندارید. ثبت نام در یک برنامه مناسب و شرکت در آن می‌تواند کمک زیادی به شما در یادگیری زبان انگلیسی کند، اما اگر وقت ندارید، از فناوری برای یادگیری استفاده کنید. ایستگاه زبان یک مکان عالی برای شروع است، دوره‌های رایگانی از جمله دوره رایگان مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد که می‌توانید بارگیری کنید و از آنها استفاده نمایید.

5. لازم است به یک کشور انگلیسی زبان بروم.

برای در تماس بودن با زبان شما نیازی به سفر از طریق اقیانوس‌ها و کشورها به کشور دیگری ندارید. اگر واقعاً وقت بگذارید و نگاه کنید، انگلیسی‌زبانان همه جا هستند. شما می‌توانید خارجی‌ها را در شهر خود پیدا کنید.
علاوه بر این، می‌توانید با جریان مداوم منابع انگلیسی‌زبان بومی مانند پادکست‌ها، رادیو آنلاین، نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، موسیقی، یک سبک زندگی ایجاد کنید. مهمترین قسمت یادگیری اضافه کردن زبان انگلیسی به زندگی روزمره شماست. راه‌های سرگرم کننده‌ای پیدا کنید. در ضمن 7 دلیل استفاده از پادکست‌ زبان انگلیسی در این مقاله برای شما آورده شده.

6. نداشتن هدف برای یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری از مردم چرایی برای یادگیری زبان ندارند. در حقیقت حتی اگر مجبور باشید انگلیسی را برای کار خود بیاموزید، وقتی به انگلیسی فکر می‌کنید اولین چیزیکه به ذهنتان می‌رسد، یک روند طولانی، آهسته و دردناک خواهد بود. این منجر به عدم علاقه به کاری که می‌کنید می‌شود.
افرادی که فکر می‌کنند انگلیسی را با یک انگیزه بیرونی یاد بگیرند معمولاً از یادگیری انگلیسی لذت نمی‌برند. آنها به راحتی خسته و خسته می‌شوند و غالباً خیلی فداکار نیستند. راه حل چیست؟ به دنبال هدفی عمیق‌تر باشید و آن را پرورش دهید. واقعاً به دنبال این باشید که چرا یاد می گیرید و از آن به عنوان منبع الهام خود استفاده می کنید.

7. عدم مسئولیت پذیری

بسیاری از مردم می‌خواهند به کسی مراجعه کنند تا انگلیسی را برای آنها یاد بگیرد یا این زبان را به دست بیاورد که گویی یک تراشه در مغز است. آنها نمیدانند که برای یادگیری یک زبان، شما باید مسئولیت فرآیند خود را بر عهده بگیرید و آن را به گردن معلم یا مدرسه یا شرایط زندگی نیندازید.
مطمئناً مدرسه و معلم مسئولیت خاص خود را دارند که باید آن را دنبال کنند اما معلم بیشتر یک مجری است و فقط برای نشان دادن درب ورودی به دانش‌آموز لازم است. شما باید کسی باشید که با قدرت خودتان از در عبور می‌کنید.
یادگیری زبان انگلیسی یک تراشه در مغز شما نیست، بلکه یک روند صمیمی است که باید هر روز در آن شرکت کنید. بله هر روز. تسلط به راحتی، به سرعت و حتی احتمالاً با یک تلاش تصادفی دو بار در هفته حاصل نمی‌شود.

8. فقدان یک برنامه و روش خوب

اگر می خواهید انگلیسی یاد بگیرید، باید تصمیم بگیرید و سپس انگیزه‌های خود را برانگیخته کنید، مسیر موفقیت را به خوبی بررسی کنید و سپس زندگی خود را تنظیم کرده و اجرا کنید.
مردم معمولاً زندگی خود را به گونه‌ای سازمان نمی‌دهند که روند یادگیری انگلیسیشان به موفقیت منجر شود زیرا آنها برنامه خوبی ندارند، هر روز وقت لازم برای یادگیری نمی‌گذارند و تحقیق نمی‌کنند. اما چه چیزی باعث ایجاد یک برنامه و روش خوب می‌شود.
مردم به دنبال رفع سریع و آسان مشکلاتی هستند که باید با آنها روبرو شوند. اگر در یادگیری زبان انگلیسی موفق نیستید، ابتدا بایستید و از خود بپرسید، چرا یاد نمی‌گیرم ؟ و مسئولیت روند خود را بر عهده بگیرید. فقط در این صورت است که باید به دنبال افرادی بگردید که بتوانند به شما کمک کنند.
به مواردی که در اینجا ذکر کردم فکر کنید و سپس با دوستان خود که در یادگیری موفق بوده‌اند صحبت کنید. از آنها مشاوره بگیرید، در اینترنت تحقیق کنید، یک یا دو کلاس را تماشا کنید و تفاوت بین بازاریابی هوشمندانه و کیفیت واقعی را تشخیص دهید.

9. نداشتن تخیل

وقتی از تخیل خود برای یادگیری استفاده می‌کنید می‌بینید که زندگی و انگلیسی دو چیز جداگانه نیستند. مسئله این است که اکثر مردم انگلیسی را مانند یک درس مدرسه می‌دانند که این بدترین راه برای یادگیری زبان است. تسلط به زبان انگلیسی از طریق حفظ کردن یا دستور زبان یا تمرینات کتاب به دست نمی آید.
روان بودن در زبان، یک هنر، یک تمرین و یک اشتیاق است و زبان آموز باید تجربه زندگی خود را با زبان شناسایی کند تا با تخیل و سبک یادگیری خود جریان یابد و به روند معنی دهد. این امر در امتداد داشتن هدف قوی است، زیرا تخیل غالباً از هدف خارج می‌شود.
در اینجا چند نشانه وجود دارد که شما از تخیل خود استفاده نمی‌کنید: شما سرگرم نمی‌شوید، از یادگیری هیجان زده نیستید، بهانه می‌آورید و از توانایی‌های طبیعی خود استفاده نمی‌کنید.
بنابراین چگونه تخیل خود را برانگیخته می‌کنید؟ هدف خود را از اینکه می‌خواهید بیاموزید را روشن کنید و آن را به کاری که قبلاً انجام داده‌اید و از آن لذت می‌برید، از جمله توانایی‌های طبیعی ، علایق و زندگی خود متصل کنید. این تخیل است.

اما امروز چه کاری می‌توانید انجام دهید ؟

20 دقیقه وقت بگذارید و به آنچه مانع شما می‌شود فکر کنید. یک طوفان مغزی راه بیاندازید. فقط یک میلیون ایده را روی کاغذ بیاورید و فیلتر نکنید. چرا شما می‌خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید؟ در چه چیزی مهارت دارید و چگونه می‌توانید آن را در زبان انگلیسی اعمال کنید؟ چگونه می‌توانید لذت یادگیری انگلیسی را افزایش دهید؟
اجازه ندهید بهانه‌ها وارد شوند. مسئولیت را بپذیرید و پاسخ‌ها را بپذیرید. به کاری فکر کنید که کاملاً دوست دارید آن را انجام دهید و تصور کنید که اشتیاق یکسانی به زبان انگلیسی چگونه خواهد بود. به یاد داشته باشید، زندگی یک سفر است، نه یک مقصد، دقیقاً مانند یادگیری انگلیسی شما.
سوال میلیون دلاری: چگونه می‌توانید از هر مرحله لذت ببرید و در عین حال مطمئن باشید که در مسیر تسلط هستید؟ این پاسخ فقط از طرف شما می‌تواند باشد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*