ایستگاه زبان

راز یادگیری زبان انگلیسی

5 راز یادگیری زبان انگلیسی

تسلط بر یک زبان جدید تعهد زیادی می‌خواهد و هیچ راهی برای کوتاهی کردن وجود ندارد. در ادامه 5 راز یادگیری زبان انگلیسی بیان می‌شود که با بکار بستن این نکات مهم و داشتن تلاش، مهارت‌های زبانی خود را به سطح بالاتری برسانید.

 

  • اشتباهات خود را در آغوش بگیرید.

همه مرتکب اشتباه می‌شوند و فقط با اشتباه در یک زبان می‌توانید آگاهی و دقت خود را بهبود ببخشید. با زبان جدید آزمایش و بازی کنید. هر زمان که می توانید کلمات، ساختارها و اصوات جدید خود را امتحان کنید.

یک راه عالی برای بهبود تسلط شما بر زبان این است که بخش‌های کوچکی از زبان را به یاد بیاورید ، نه فقط یک کلمه. بنابراین، هنگامی که شما یک اسم را یاد گرفتید ببینید که چه صفت‌هایی همراه آن می‌آیند و همین کار را با یک فعل انجام دهید و ببینید که چه قیدهایی فعل را حمایت می‌کنند؟ به این ترتیب می‌توانید تکه‌های کوچکی از زبان را بسازید و شروع به یادآوری کلمات کلیدی یا کلمات با هم کنید. بنابراین با اولین راز یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدید.

 

 

  • تمرین کنید.

صحبت با یک دوست یا یک زبان مادری همیشه یک روش عالی برای حفظ مهارت‌های زبانی شما است، اما اگر کسی را برای گفتگو با خود ندارید، می‌توانید در خانه کمی با خود صحبت کنید.

تلفظ در هر زبانی یک چالش است بنابراین هرچه تجربه گوش دادن به گفتار اصیل را داشته باشید، بهتر خواهید بود. یک ایستگاه رادیویی به زبان مقصد خود پیدا کنید و پادکست‌های خبری را بارگیری کنید ، یا یک کانال خبری را انتخاب کنید که در آن بتوانید به زبان معتبر دسترسی پیدا کنید. همه اینها به شما کمک می‌کند صداهای منحصر به فرد زبانی را که یاد می‌گیرید را تشخیص دهید.

آهنگ‌ها یک روش عالی برای یادگیری واژگان جدید و همچنین تمرین استرس، ریتم و لحن شما هستند، بنابراین هر هفته یک آهنگ را انتخاب کنید تا در هنگام دوش گرفتن با خود بخوانید.

 

 

سومین راز یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فلس کارت است. فلش کارت‌ها، راهی عالی برای کمک به یاد آوری واژگان هستند. ترجمه کلمه را در پشت کارت خود بنویسید و هر زمان که وقت آزاد دارید کلمات را در زبان مادری خود مرور کنید و سعی کنید کلمه انگلیسی را به خاطر بسپارید.

اگر واژه نامه جیبی دارید، می‌توانید هر زمان که به کلمات فکر می‌کنید، آنها را از واژه‌نامه یاد بگیرید. هنگامی که معنی کلمه را فهمیدید، با آن جمله بسازید و سپس اگر تنها هستید! آن را با صدای بلند تکرار کنید.

اگر مشکلی برای نوشتن در فرهنگ لغت ندارید، کلماتی را که جستجو می‌کنید برجسته کنید تا هنگام مطالعه بعدی سریع بتوانید آنها را دوباره پیدا کنید. برای زبان آموزان پیشرفته تر ، خود را به چالش بکشید تا در فرهنگ لغت بومی به جستجوی کلمات ناآشنا بپردازید. همچنین می‌توانید کتاب‌ها و مجلات را به زبان مقصد خود بخوانید، کلماتی را که نمی‌دانید جستجو کنید و در مورد واژگان و دستور زبان جدید یادداشت برداری کنید.

 

 

  • متعادل بمانید.

مهمترین راز یادگیری زبان انگلیسی متعادل بودن است. اطمینان حاصل کنید که هر هفته زمانی را به خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن اختصاص دهید و حتماً مباحثی را که آموخته‌اید برای خود یادآوری نمایید.

می‌توانید با یک برنامه از قبل مشخص شده هر روز را بربای تمرکز بر روی یک مهارت خاص اختصاص دهید و آن را در یک ساعت مشخص از روز انجام دهید و سعی کنید تمام مهارت‌ها را به جای تمرکز روی موارد مورد علاقه خود بهبود دهید.

برای هر مهارت منبع محتوا داشته باشید. برای گوش دادن از رادیو و پادکست استفاده کنید. برای خواندن، شاید یک وب سایت یا کتاب با متون درجه‌بندی شده پیدا کنید. برای نوشتن، سعی کنید یک موضوع نوشتن را به خواندن یا گوش دادن خود پیوند دهید. برای صحبت سعی کنید یک پارتنر مناسب را پیدا کنید یا زمانی که بتوانید با خود بلند صحبت کنید.

 

 

  • اهداف واقع بینانه تعیین کنید.

یک شخص با زبان مادری انگلیسی به طور متوسط حدود 20،000 کلمه می‌داند، اما اگر در حال تحصیل در یک زبان دوم هستید، به این تعداد نیاز ندارید. برای تماشای و درک انگلیسی صحبت شده در یک فیلم معروف مانند شرک، باید حدودا 1100 کلمه را بشناسید. برای رسیدن به این هدف قابل دستیابی شما می‌توانید در دوره لغات زبان انگلیسی شرکت نمایید. با انجام راز یادگیری زبان انگلیسی این قول را به شما می‌دهیم در مدت زمان کوتاهی تغییر محسوسی در سطح زبان خود احساس خواهید کرد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*