ایستگاه زبان

چرا نمی‌توانید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید ؟

بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید

امروز می‌خواهم برای اینکه بتوانید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید رازی را به شما بگویم. آماده اید؟

راز این است …

اشتباهات زیادی انجام دهید.

 

چی؟ این کاملا غیر منطقی به نظر می‌رسد و ممکن است آن چیزی نباشد که می‌خواهید بشنوید، اما اگر می‌خواهید بدون اشتباه صحبت کنید، ابتدا باید بارها و بارها اشتباهات را مرتکب شوید.

اگر می‌خواهید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید، فقط مطالعه بیشتر و تقویت دستور زبان کافی نیست، شما باید دهان خود را باز کنید، اشتباهات زیادی را انجام دهید و مرتباً آنها را اصلاح کنید.

اگر تا به حال از صحبت کردن و اشتباه کردن ترسیده‌اید، اشکالی ندارد، اکثر مردم اینگونه هستند. اما ما دریافتیم که این چیزی است که هر کسی، حتی خجالتی‌ترین زبان آموزان، می توانند بر آن غلبه کنند.

 

این مقاله در سه بخش اصلی ارائه می‌شود :

  • چرا بیشتر مردم از اشتباه می ترسند،
  • چگونه بر این ترس غلبه کنیم،
  • شروع به صحبت و تصحیح خطاها کنید.

 

آیا از اشتباه کردن در انگلیسی می‌ترسید؟ چرا؟

بسیاری از زبان آموزان انگلیسی آشنا شده ام که بسیار مضطرب بوده و از من می‌پرسند شما چگونه می‌توانید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید همانند یک بومی در حالیکه ما از صحبت کردن ترس داریم. اگر شما یکی از آن زبان آموزان هستید، گرچه من اعتقاد ندارم تقصیر شماست که این ذهنیت را دارید، اما این وظیفه شماست که در این مورد کاری انجام دهید.

دلیل اینکه زبان آموزان معمولاً از اشتباهات می‌ترسند این است که ما از قوانینی که دیگران برای ما وضع کرده‌اند پیروی می‌کنیم. شما توسط مدارس، کلاس‌ها و جامعه برنامه‌ریزی شده‌اید که از اشتباه کردن بترسید، مخصوصاً وقتی حرف از صحبت کردن از یک زبان می‌شود.

 

آنچه مدارس به شما آموختند اشتباه است.

 

به دلایل مختلف، مدارس و کلاس‌های سنتی در سراسر جهان وظیفه وحشتناکی در آموزش زبان‌ها انجام می‌دهند. بدیهی است که همه معلمان مثل هم نیستند و شاید شما یک معلم انگلیسی فوق‌العاده و حامی داشته باشید.

مدارس معمولاً به طور كلی به ما اشتباه می‌آموزند، یکی از بزرگترین اشتباهات آموزشی در آموزش زبان خارجی این است که دانش آموزان را برای داشتن سخنرانانی مطمئن آماده نمی‌کند. در حقیقت آنها با ترساندن شما از اشتباه کردن برعکس عمل می‌کند.

مسئله این است که زبان‌ها مانند هر موضوع دیگر در مدرسه تدریس می‌شوند : قوانین را بخاطر بسپارید و سپس در یک آزمون ثابت کنید که آنها را می‌دانید. هر وقت اشتباهی کنید نمره شما پایین می‌آید. آیا این آشنا به نظر می رسد؟ به جای پاداش دادن به یادگیری، شما به خاطر اشتباهات خود مجازات می‌شوید.

این باعث می‌شود از اشتباهات اجتناب کنید، زیرا نمی‌خواهید نمره بدی بگیرید. این باعث می‌شود هنگام صحبت کردن از خطا و اشتباه خود بترسید و سپس ترس باعث می‌شود که شما حتی سعی نکنید صحبت کنید. اما مدارس تنها مقصر ترس شما از اشتباه نیستند.

جامعه استعداد را بجای کار سخت بُت می‌کند چه در ورزش، دانشگاه، هالیوود و غیره. ما تمایل داریم به جای اینکه سخت کار کنیم مردم را به دلیل استعدادشان ستایش کنیم.

این باعث می‌شود که ذهنیت شما ساده شود، من فقط زبان‌آموز خوبی نیستم. اگر خود را قربانی کنیم و بهانه بگیریم، پس مسلم است که ما هرگز زبان آموز خوبی نخواهیم شد. با این حال، حتی اگر اکنون به این روش فکر کنید، می‌توانید یک ذهنیت رشد ایجاد کنید و به یک زبان‌آموز انگلیسی شگفت انگیز تبدیل شوید.

به دلیل این بُت پرستی، ما غالباً فراموش می‌کنیم که چقدر ورزشکاران مشهور، موسیقی‌دانان و بازرگانان مشهور برای رسیدن به جایی که هستند کار کردند و ادامه می‌دهند.

 

مسی چند گل را از دست داده است تا به یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان تبدیل شود؟

چند بار به پیكاسو گفته شد كه هنر او هرگز محبوب نخواهد شد؟

Beatles چند آهنگ نوشتند که محبوب نبودند؟

 

بنابراین، موفق‌ترین افرادی که می‌توانید فکر کنید تعداد زیاد و فراوانی اشتباهات داشته‌اند اما هرگز تسلیم نشدند و به جایی که در حال حاضر هستند رسیده‌اند.

درس ها، کلاس‌ها و جامعه ممکن است شما را از اشتباهات بترساند، اما این شما هستید که انتخاب می‌کنید موفق باشید. برای اینکه بتوانید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید باید به باورهای غلط ایجاد شده غلبه کنید.

 

باورهای غلط

همانطور که تازه فهمیدیم، ما از خطاهایی که توسط مدارس، کلاسهای سنتی و جامعه به ما تحمیل شده است، ترس داریم. حالا بیایید کمی بیشتر بحث کنیم که چرا اشتباهات در واقع چیز خوبی است.

 

هیچ کس کامل نیست !

 

وقتی نوبت به یادگیری زبان می رسد، کمال گرایی چیز خیلی بدی است. اگر تا زمانی که نتوانید آن را کاملاً انجام دهید، از گفتن امتناع ورزیدید، شما برای همیشه در مسیر یادگیری خواهید ماند و هرگز مسلط نخواهید شد. بسیاری از زبان آموزان از من خواسته‌اند، که بگویم چگونه میتوانند مانند یک فرد بومی کامل صحبت کنم ؟ این یک باور غلط بزرگ است.

 

باور غلط 1 : بومیان کامل صحبت می‌کنند.

سخنرانان بومی کامل صحبت نمی‌کنند. ما حتی مثل شما در مدرسه صحبت نمی‌کنیم. ما جملات ناقص می‌سازیم. ما قوانین گرامر را خم می‌کنیم. ما در نحوه تلفظ برخی کلمات انعطاف‌پذیر هستیم : برش برخی و شکل دادن برخی دیگر. در نوشتن ، بعضی اوقات موارد را اشتباه می‌نویسیم و اشتباهات دستوری مرتکب می‌شویم.

 

بومی مساوی ایده آل نیست !!

 

و حدس بزنید، اکثر افراد بومی زبان اگر شما اشتباه کنید اهمیتی به اشتباه شما نمی‌دهند. این بدان معنی است که بزرگترین هدف شما باید درک شدن به وسیله آنها باشد ، نه کامل صحبت کردن.

 

باور غلط 2: سلیس بودن کلام بدون اشتباه صحبت کردن است یا بدون لهجه صحبت کردن.

آنچه مهمتر از اشتباه نکردن است ، اعتماد به نفس در توانایی صحبت کردن به زبان است. با این حال، اگر از گفتگو با کسی مطمئن و هیجان زده هستید، حتی اگر اشتباه کنید و لهجه داشته باشید، به عنوان یک انگلیسی زبان درک خواهید شد!

این روان بودن واقعی است : با اعتماد به نفس صحبت کنید و بتوانید هر آنچه را که لازم دارید به زبان مقصد توصیف کنید، حتی وقتی بعضی از کلمات را نمی‌دانید. اعتماد به نفس تفاوت زیادی در مهارت شما به عنوان زبان آموز و سخنران ایجاد می کند.

 

سلیس صحبت کردن هرگز بدون غلط صحبت کردن و تلفظ کاملا دقیق نیست !

 

باور غلط 3: اگر اشتباه کنم انگلیسی من بد است.

در حال حاضر، شما باید این یکی را درک کنید. می‌توانید اشتباه کنید و همچنان یک انگلیسی زبان بزرگ باشید. اجازه ندهید کسی شما را فریب دهد، اشتباهات شگفت انگیز است! آنها مانند یک نقشه هستند که به شما نشان می‌دهد در کجا باید پیشرفت کنید. اشتباهات بخشی اساسی از روند کار است.

در مورد آن فکر کنید :

  • اگر می‌خواهید در هر کاری عالی باشید باید اشتباه کنید.
  • اگر می‌خواهید گیتار بزنید، باید بعضی نت‌ها را اشتباه بنوازید.

پس چرا باید انتظار داشته باشیم که برای صحبت کردن به زبان انگلیسی متفاوت باشد؟

این به این دلیل است که ما بسیار راحت به زبان مادری صحبت می‌کنیم و احساس می‌کنیم در زبان جدید اشتباهات احمقانه می‌کنیم. بنابراین من شما را به چالش دعوت می‌کنم که در هر مهارتی که به آن مسلط هستید به انگلیسی فکر کنید.

شروع به مشاهده هر اشتباه را به عنوان پله‌ای برای رسیدن به تسلط. به یاد داشته باشید، موفق‌ترین زبان‌آموزان از اشتباهات اجتناب نمی‌کنند، بلکه آنها این ساختار را بنا می‌کنند تا از آنها یاد بگیرند. این بدان معنا نیست که آنها بعضی اوقات هنگام صحبت عصبی نمی‌شوند، اما به این ترس غلبه می‌کنند زیرا هدفشان از تسلط را بزرگتر از عصبی بودنشان می‌دانند.

 

بر ترس های خود غلبه کنید.

 

اکنون دقیقاً می دانید که چرا از خطاها می‌ترسید و امیدوارم که به طور متفاوتی به اشتباهات فکر می کنید و بتوانید بدون اشتباه انگلیسی صحبت کنید. شما می‌توانید با شرکت در دوره رایگان مکالمه زبان انگلیسی با افزایش اعتماد به نفس خود بدون اشتبه انگلیسی صحبت کنید. 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*