ایستگاه زبان

بهترین فیلم های انگلیسی زبان

بهترین فیلم های انگلیسی زبان کدامند؟ آیا واقعا کاری بهتر از این هم هست که آخر هفته روی مبل لم بدهید و با یک کاسه پاپ کورن یک فیلم عالی تماشا کنید؟ و چقدر عالی می شود اگر بتوانید این اوقات فراغت خود را با یادگیری زبان انگلیسی همراه کنید. صدها فیلم باورنکردنی به زبان انگلیسی وجود دارد که تماشای هر کدام می تواند تجربه ای متفاوت به شما بدهند. همچنین یادگیری زبان انگلیسی از طریق سرگرمی و با کمک فیلم و سریال بسیار راحت تر می باشد. یک فیلم عالی می تواند ذهن شما را مثل یک وعده غذایی خوب برای بدن تغذیه کند. تماشا کردن فیلم انگلیسی‌زبان، روشی بسیار عالی و موثر برای یادگیری زبان می‌باشد. از این طریق نه تنها می‌توانید به خودتان استراحتی بدهید بلکه عذاب وجدانی بابت درس نخواندن نیز نخواهید داشت. به عبارتی می توان گفت یادگیری زبانی جدید دریچه‌ای به دنیایی تازه‌ به روی ما می‌گشاید؛ دنیایی که صرفا با چند کتاب و کلاس درس نمی‌توانیم کاملا با آن آشنا شویم. تماشای سریال به زبان انگلیسی، با موضوع‌ها و در ژانرهای مختلف، دایرۀ واژگان ما را گسترش می‌دهد و در تقویت مهارت شنیداری ما نقش بسیار مهمی دارد.این روش علاوه بر اینکه به یادگیری تلفظ دقیق کلمات کمک می‌کند، در جهت یادگیری لهجه‌های مختلف نیز موثر است.

 

راهکارهایی برای یادگیری با فیلم: 

 • فیلمهایی انتخاب کنید که مضامین آن را می‌دانید.
 • از زیرنویس‌ها استفاده کنید.
 • با فیلمهای کوتاه و ساده شروع کنید.
 • هر فیلم را حداقل ۲ بار تماشا کنید. برای بار دوم فیلم را بدون زیرنویس ببینید.
 • واژه ها و جملاتی که بیشتر استفاده می شود را یادداشت کنید و بعدا مطالعه نمایید
 • اگر تماشای فیلم برای شما خسته کننده است، در قسمت‌های 30 دقیقه‌ای آن را تماشا کنید.
 • به روشی که واژگان، دستور و عبارات به کار گرفته می‌شوند گوش دهید.
 • گوش دهید و تکرار کنید
 • به لهجه‌ها و زبان عامیانه به‌دقت گوش دهید.
 • موضوعی انتخاب کنید که از تماشای آن لذت می‌برید.
 • بر روی فیلم های یک کشور(کشوری که قصد دارید لهجه ی آن را بیاموزید) تمرکز کنید.
 • با دوستانتان تماشا کنید و پس از آن، فیلم را نقد کنید.
 • نکته برداری کنید.

 

بهترین فیلم های انگلیسی زبان:

1- سریال فرندز friends: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.9 از 10

بهترین دیالوگ این سریال: «Oh. My. Gooooooooooooood!»

سریال Friends داستان زندگی روزمره چند جوان رو مطرح می‌کند و ژانر کمدی آن  و پرداختنش به اتفاقات عادی زندگی باعث می شود نوع زبانی که در دیالوگ‌ها استفاده می گردد پیچیده یا تخصصی نباشد. همچنین به دلیل رسمی نبودن آن باعث میشود که idiom ها و phrasal verb های زیادی در دیالوگ‌ها استفاده گردد. از چالش های این سریال می توان سریع صحبت کرددن افراد نام برد. شخصیت ها کلمات را به یکدیگر متصل می کنند. اما تماشای سریال و تکرار ان به مرور زمان تاثیر شگرفی در تقویت زبان انگلیسی دارد. اگر از ابتدا تا پایان سریال را تماشا بفرمایید بعد از فصل ۲ به بعد دقیقا حس خواهید کرد که چقدر راحت می توانید سریال را متوجه شوید بدون مشکل. این سریال ۱۰ فصل دارد و به طور میانگین هر فصل آن ۱۸ تا ۲۵ قسمت دارد.سعی کنید سریال را این گونه نبینید که در یک روز یک فصل را تماشا کنید به مرور زمان روزی یک الا دو بخش را بیشتر تماشا نکنید اجازه دهید تاثیر خود را در نا خود آگاه شما بگذارد.

 

2- سریال LOST: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

ریال Lost توسط شبکه ای‌بی‌سی در بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ و در طی ۶ فصل با مجموع ۱۲۱ اپیزود پخش شد که داستان گروهی از مسافران پرواز شماره ۸۱۵ را روایت می‌کرد که به دلیل سقوط هواپیما‌یشان در یک جزیره دور‌افتاده زندانی شده بودند. هریک از مسافرین این پرواز رازی در دل خود دارد که اکثرا به گذشته نه چندان خوب آن‌ها مربوط می‌شود. در این بین در جزیره متروکه اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و در جای‌جایِ این منطقه شاهد سیستم‌های امنیتی، پناه‌گاه‌های زیرزمینی و همچنین گروهی از بومی‌های منطقه هستیم که رفتار چندان دوستانه‌ای با مسافرین نجات یافته از سقوط هواپیما ندارند. به‌علاوه یک مِه سیاه‌رنگ هم وجود در جزیره دیده می‌شود و تمام این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا سریال Lost به یکی از مرموز‌ترین سریال‌های تاریخ تبدیل شود.

سریال پر از مفاهیم عمیق، فلش بک ها و موقعیت های رمزآلود بوده و برای کسانی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با تماشای سریالی جدی هستند بسیار مناسب است. با وجود پیچیده بودن مفاهیم، دیالوگ ها معمولا ساده و روان بوده و برای زبان آموزان سطح متوسط هم مناسب هستند.یکی دیگر از نکاتی که درباره سریال لاست می‌توان به آن اشاره کرد این است که انواع لهجه های انگلیسی از آمریکایی و بریتیش گرفته تا اسپانیایی، استرالیایی، کره ای، اسکاتلندی و … در آن پیدا می‌شود و همین بر تقویت مهارت شنیداری شما تاثیر فراوانی خواهد داشت.

3. فیلم rampage

 

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم rampage

امتیاز فيلم در IMDB: نمره 6.1 از 10

« رمپیج » را برد پیتون کارگردانی کرده که پیش از این دو فیلم « سان اندریس » و « سفر 2 : جزیره اسرار آمیز » را کارگردانی کرده. دو اثری که با حضور بازیگر اصلی این فیلم یعنی دواین جانسون ساخته شده و به نظر می رسد که این دو در کنار یکدیگر همکاری بلند مدتی را در حوزه سینمای اکشن آغاز کرده اند.

دیویس اوکیِ (با بازی دواین جانسون) مردی است که از مردم فاصله می‌گیرد. او با جورج که یک گوریل نقره‌ای رنگ فوق‌العاده باهوش است و از کودکی مراقب او بوده‌، پیوندی محرمانه دارد. اما یک آزمایش ژنتیکی تبهکارانه این میمون باشخصیت را رفته رفته تبدیل به یک هیولای بزرگ می‌کند. اما این قضیه به همینجا ختم نمی‌شود و این تازه شروع ماجرا است. خیلی زود مشخص می‌شود که موجودات تغییریافته دیگری هم وجود دارند. از آنجا که این هیولاهای تازه خلق شده در حال هجوم بردن به آمریکای شمالی هستند و هر چیزی را که جلوی راهشان باشد نابود می‌کنند، اوکی با یک مهندس ژنتیک بی‌اعتبار متحد می‌شود تا به یک پادزهر برسند. او وارد جنگی بزرگ می‌شود تا نه تنها جلوی یک فاجعه جهانی را بگیرند، بلکه موجود ترسناکی را که زمانی دوستش بود هم در این بهبهه نجات دهد.

با تماشای این فیلم جذاب علاوه بر لذت بردن از بازی بی نظیر بازیگران، به راحتی می توانید زبان خود را تقویت کنید. ایستگاه زبان آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم rampage را همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی به صورت همزمان فراهم کرده است. از ویژگی های این زیرنویس می توان مشخص کردن کلمات دشوار، اصطلاح و … به رنگی دیگر نام برد تا شما آن ها را به خاطر بسپارید.

4- سریال بیگ بنگ تئوری: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.1 از 10

هم اتاقی و بهترین دوست یکدیگر ، لئونارد و شلدون، فیزیکدانانی هستند که در موسسه فناوری کالیفرنیا کار می کنند، می توانند بیشتر از همه درباره فیزیک کوانتومی صحبت کنند، اما در شرایط اجتماعی، به ویژه در مورد زنان، به طور کامل زن ها کنترل آن هارا بدست میگیرند. زمانی که دختری به نام پنی به آپارتمان آن ها می آید و همسایه آن ها میشود زندگیشان در مسیر جدیدی قرار میگیرد.

با تماشای سریال تئوری بیگ بنگ که حول محور دوستی بین چهار دانشمند است علاوه بر مکالمات روزمره شما را با زبان انگلیسی آکادمیک نیز آشنا کرده و منبع بسیار خوبی برای گسترش دایره لغات محسوب میشود. از طرفی شنیدن این مکالمات مهارت شنیداری شما را نیز تقویت کرده و بخاطر وجود شخصیت اول سریال شلدون کوپر که یک همه چیز دان است و علاقه زیادی به تصحیح اشتباهات سایرین دارد می توانید نکات گرامری و دانستی های زیادی را نیز همزمان بیاموزید.

 

5- فيلم جوكر:

JOKERامتیاز فيلم در IMDB: نمره 8.5 از 10

جوکر (Joker) فیلم روانشناختی آمریکایی محصول سال 2019 به کارگردانی تاد فیلیپس است که براساس یکی از شخصیت های دی سی کامیکس ساخته شده و فیلمنامه آن حاصل همکاری فیلیپس و اسکات سیلور می باشد.

در این فیلم واکین فینیکس در نقش جوکر / آرتور فلک ظاهر شده و بازیگرانی همچون رابرت دنیرو، زازی بیتز، فرانسیس کانروی و برت کالن برای نقش های مکمل حضور داشته اند.

جوکر روایتی از زندگی آرتور فلک (با بازی واکین فینیکس) در اوایل دهه 80 میلادی می باشد، مردی بازنده، تنها و احساساتی که اخیرا به دلیل بیماری عصبی در مرکز روانپزشکی بستری بوده و در حال حاضر به همراه مادر پیرش پنی (با بازی فرانسیس کنروی) در آپارتمانی واقع در شهر گاتهام زندگی می کند.

آرتور دلقکی است که آرزوی کمدین شدن دارد. او با پوشیدن لباس های مخصوص برای شرکت های مختلف تبلیغات انجام می دهد اما به دلیل حوادثی که در جریان فیلم رخ می دهد از شخصیت ناامید و بیچاره به فردی ترسناک و خشن تبدیل می شود.

با تماشای این فیلم جذاب علاوه بر لذت بردن از بازی بی نظیر بازیگران، به راحتی می توانید زبان خود را تقویت کنید. ایستگاه زبان آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم joker را همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی به صورت همزمان فراهم کرده است. از ویژگی های این زیرنویس می توان مشخص کردن کلمات دشوار، اصطلاح و … به رنگی دیگر نام برد تا شما آن ها را به خاطر بسپارید.

 

6- فیلم The Hurricane Heist: 

The Hurricane Heist

امتیاز فيلم در IMDB: نمره 5.1 از 10

سرقت طوفانی (انگلیسی: The Hurricane Heist‎) یک فیلم به کارگردانی راب کوهن است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

طوفانی سهمگین در راه است و مسئولین شهر، به مردم دستور می‌دهند خانه‌ها‌ی‌شان را تخلیه کنند. در این بین، دزدانی حرفه‌ای با استفاده از خلوتی شهر و هم‌چنین وجود طوفان، سعی می‌کنند صندوق خزانه‌ی ملی را باز کنند و پول هنگفتی بدزدند اما در مسیر این دزدی با مشکلی مواجه می‌شوند …

یک فیلم جذاب و نفس‌گیر با کلی صحنه‌ها‌ی هیجان‌انگیز و ترسناک از طوفانی هول‌انگیز که حسابی موهای تن‌تان را سیخ خواهد کرد. فیلم ایده‌ی جذابی هم دارد و بدون لکنت داستانش را پیش می‌برد. در واقع در این فیلم، موضوع سرقت از بانک با داستانی با محوریت خشم طبیعت مخلوط می‌شود تا همه‌چیز در اوج هیجان خود باشد. ایستگاه زبان آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم The Hurricane Heist را همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی به صورت همزمان فراهم کرده است.

 

7- فیلم TENET: 

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم تنت

امتیاز فيلم در IMDB: نمره 7.5 از 10

تنت‌ یا انگاشته (Tenet‌) فیلم علمی-تخیلی و اکشن به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی کریستوفر نولان است که در سال ۲۰۲۰ بر روی پرده ی سینما رفت. ستارگانی که در این فیلم نقش آفرینی کرده اند عبارت اند از: جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، مایکل کین، کنت برانا و آرون تایلر-جانسون.

داستان از این قرار است که در دنیای گرگ و میش جاسوسی بین المللی ، یک عامل ناشناس سیا ، معروف به قهرمان داستان ، توسط یک سازمان مرموز به نام تنت جذب می شود تا در یک وظیفه جهانی که بیش از زمان واقعی انجام می شود شرکت کند. مأموریت: جلوگیری از شروع جنگ جهانی سوم از آندری ساتور ، یک الیگارشی لشکرکش روسی با توانایی های شناختی. قهرمان داستان به زودی بر مهارت “وارونگی زمان” به عنوان راهی برای مقابله با تهدیدهای پیش رو تسلط خواهد یافت.

ایستگاه زبان آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم The Hurricane Heist را همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی به صورت همزمان فراهم کرده است.

 

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یکی از رایج ترین روش ها برای آموزش است از همین رو فیلم و سریال های زیادی در این زمینه تولید گردیده است. ایستگاه زبان برای شما در این مقاله نمونه هایی از بهترین فیلم های انگلیسی زبان به شما معرفی کرده است.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*