ایستگاه زبان

بهترین فیلم های انگلیسی زبان

بهترین فیلم های انگلیسی زبان کدامند؟ آیا واقعا کاری بهتر از این هم هست که آخر هفته روی مبل لم بدهید و با یک کاسه پاپ کورن یک فیلم عالی تماشا کنید؟ و چقدر عالی می شود اگر بتوانید این اوقات فراغت خود را با یادگیری زبان انگلیسی همراه کنید. صدها فیلم باورنکردنی به زبان انگلیسی وجود دارد که تماشای هر کدام می تواند تجربه ای متفاوت به شما بدهند. همچنین یادگیری زبان انگلیسی از طریق سرگرمی و با کمک فیلم و سریال بسیار راحت تر می باشد. یک فیلم عالی می تواند ذهن شما را مثل یک وعده غذایی خوب برای بدن تغذیه کند. تماشا کردن فیلم انگلیسی‌زبان، روشی بسیار عالی و موثر برای یادگیری زبان می‌باشد. از این طریق نه تنها می‌توانید به خودتان استراحتی بدهید بلکه عذاب وجدانی بابت درس نخواندن نیز نخواهید داشت. به عبارتی می توان گفت یادگیری زبانی جدید دریچه‌ای به دنیایی تازه‌ به روی ما می‌گشاید؛ دنیایی که صرفا با چند کتاب و کلاس درس نمی‌توانیم کاملا با آن آشنا شویم. تماشای سریال به زبان انگلیسی، با موضوع‌ها و در ژانرهای مختلف، دایرۀ واژگان ما را گسترش می‌دهد و در تقویت مهارت شنیداری ما نقش بسیار مهمی دارد.این روش علاوه بر اینکه به یادگیری تلفظ دقیق کلمات کمک می‌کند، در جهت یادگیری لهجه‌های مختلف نیز موثر است.

 

راهکارهایی برای یادگیری با فیلم: 

 • فیلمهایی انتخاب کنید که مضامین آن را می‌دانید.
 • از زیرنویس‌ها استفاده کنید.
 • با فیلمهای کوتاه و ساده شروع کنید.
 • هر فیلم را حداقل ۲ بار تماشا کنید. برای بار دوم فیلم را بدون زیرنویس ببینید.
 • واژه ها و جملاتی که بیشتر استفاده می شود را یادداشت کنید و بعدا مطالعه نمایید
 • اگر تماشای فیلم برای شما خسته کننده است، در قسمت‌های 30 دقیقه‌ای آن را تماشا کنید.
 • به روشی که واژگان، دستور و عبارات به کار گرفته می‌شوند گوش دهید.
 • گوش دهید و تکرار کنید
 • به لهجه‌ها و زبان عامیانه به‌دقت گوش دهید.
 • موضوعی انتخاب کنید که از تماشای آن لذت می‌برید.
 • بر روی فیلم های یک کشور(کشوری که قصد دارید لهجه ی آن را بیاموزید) تمرکز کنید.
 • با دوستانتان تماشا کنید و پس از آن، فیلم را نقد کنید.
 • نکته برداری کنید.

 

بهترین فیلم های انگلیسی زبان:

1- سریال فرندز friends: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.9 از 10

بهترین دیالوگ این سریال: «Oh. My. Gooooooooooooood!»

سریال Friends داستان زندگی روزمره چند جوان رو مطرح می‌کند و ژانر کمدی آن  و پرداختنش به اتفاقات عادی زندگی باعث می شود نوع زبانی که در دیالوگ‌ها استفاده می گردد پیچیده یا تخصصی نباشد. همچنین به دلیل رسمی نبودن آن باعث میشود که idiom ها و phrasal verb های زیادی در دیالوگ‌ها استفاده گردد. از چالش های این سریال می توان سریع صحبت کرددن افراد نام برد. شخصیت ها کلمات را به یکدیگر متصل می کنند. اما تماشای سریال و تکرار ان به مرور زمان تاثیر شگرفی در تقویت زبان انگلیسی دارد. اگر از ابتدا تا پایان سریال را تماشا بفرمایید بعد از فصل ۲ به بعد دقیقا حس خواهید کرد که چقدر راحت می توانید سریال را متوجه شوید بدون مشکل. این سریال ۱۰ فصل دارد و به طور میانگین هر فصل آن ۱۸ تا ۲۵ قسمت دارد.سعی کنید سریال را این گونه نبینید که در یک روز یک فصل را تماشا کنید به مرور زمان روزی یک الا دو بخش را بیشتر تماشا نکنید اجازه دهید تاثیر خود را در نا خود آگاه شما بگذارد.

 

2- سریال LOST: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

ریال Lost توسط شبکه ای‌بی‌سی در بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ و در طی ۶ فصل با مجموع ۱۲۱ اپیزود پخش شد که داستان گروهی از مسافران پرواز شماره ۸۱۵ را روایت می‌کرد که به دلیل سقوط هواپیما‌یشان در یک جزیره دور‌افتاده زندانی شده بودند. هریک از مسافرین این پرواز رازی در دل خود دارد که اکثرا به گذشته نه چندان خوب آن‌ها مربوط می‌شود. در این بین در جزیره متروکه اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و در جای‌جایِ این منطقه شاهد سیستم‌های امنیتی، پناه‌گاه‌های زیرزمینی و همچنین گروهی از بومی‌های منطقه هستیم که رفتار چندان دوستانه‌ای با مسافرین نجات یافته از سقوط هواپیما ندارند. به‌علاوه یک مِه سیاه‌رنگ هم وجود در جزیره دیده می‌شود و تمام این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا سریال Lost به یکی از مرموز‌ترین سریال‌های تاریخ تبدیل شود.

سریال پر از مفاهیم عمیق، فلش بک ها و موقعیت های رمزآلود بوده و برای کسانی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با تماشای سریالی جدی هستند بسیار مناسب است. با وجود پیچیده بودن مفاهیم، دیالوگ ها معمولا ساده و روان بوده و برای زبان آموزان سطح متوسط هم مناسب هستند.یکی دیگر از نکاتی که درباره سریال لاست می‌توان به آن اشاره کرد این است که انواع لهجه های انگلیسی از آمریکایی و بریتیش گرفته تا اسپانیایی، استرالیایی، کره ای، اسکاتلندی و … در آن پیدا می‌شود و همین بر تقویت مهارت شنیداری شما تاثیر فراوانی خواهد داشت.

 

3- سریال بیگ بنگ تئوری: 

 

The best English language movies

 

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.1 از 10

هم اتاقی و بهترین دوست یکدیگر ، لئونارد و شلدون، فیزیکدانانی هستند که در موسسه فناوری کالیفرنیا کار می کنند، می توانند بیشتر از همه درباره فیزیک کوانتومی صحبت کنند، اما در شرایط اجتماعی، به ویژه در مورد زنان، به طور کامل زن ها کنترل آن هارا بدست میگیرند. زمانی که دختری به نام پنی به آپارتمان آن ها می آید و همسایه آن ها میشود زندگیشان در مسیر جدیدی قرار میگیرد.

با تماشای سریال تئوری بیگ بنگ که حول محور دوستی بین چهار دانشمند است علاوه بر مکالمات روزمره شما را با زبان انگلیسی آکادمیک نیز آشنا کرده و منبع بسیار خوبی برای گسترش دایره لغات محسوب میشود. از طرفی شنیدن این مکالمات مهارت شنیداری شما را نیز تقویت کرده و بخاطر وجود شخصیت اول سریال شلدون کوپر که یک همه چیز دان است و علاقه زیادی به تصحیح اشتباهات سایرین دارد می توانید نکات گرامری و دانستی های زیادی را نیز همزمان بیاموزید.

 

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یکی از رایج ترین روش ها برای آموزش است از همین رو فیلم و سریال های زیادی در این زمینه تولید گردیده است. ایستگاه زبان برای شما در این مقاله 3 نمونه از بهترین فیلم های انگلیسی زبان به شما معرفی کرده است.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.