ایستگاه زبان

روش های تقویت مهارت speaking در خانه

تقویت مهارت speaking

میخواهیم شمارا با تعدادی روش های تقویت مهارت speaking در خانه با توجه به امکاناتی که همه ی ما داریم  آشنا کنیم که عبارتند از:

1.صدایتان را ضبط کنید (RECORD YOURSELF)

وقتی با خودتان تمرین می کنید، هیچ دلیلی ندارد که از صحبت کردن مضطرب شوید. به یک فایل یا کلیپ صوتی انگلیسی گوش دهید و سعی کنید که مثل گوینده صحبت کنید و یا ادای آن را در بیاورید. همزمان صدای خود را ضبط کنید. این یکی از بهترین روش های تقویت مهارت speaking در خانه است.

2.با صدای بلند کتاب بخوانید (READ ALOUD)

اگر فرصت و امکان ضبط کردن صدای خود را ندارید، روزانه 20- 15 دقیقه از وقت خود را صرف بلند خواندن از روی کتاب کنید. به مرور زمان به صحبت کردن و به کار بردن جمله های طولانی تر و اصطلاحات انگلیسی عادت می کنید. هم چنین واژگان جدید را تبهر یاد می گیرید و دایره لغت شما گسترده تر می شود. برای این تمرین بهتر است از کتاب های مکالمه استفاده کنید (کتاب هایی که متن آن ها شامل مکالمه بین 2 یا چند نفر است.)

3.به موسیقی نیز گوش دهید (LISTEN TO MUSIC, TOO)

در روز به یکی دو آهنگ انگلیسی زبان گوش دهید. برای شروع بهتر است ترانه هایی را انتخاب کنید که ریتم ملایم تری دارند. متن ترانه را از گوگل جستجو کنید و چند بار با صدای بلند بخوانید. سعی کنید مفهوم ترانه را نیز درک کنید. گوش دادن به موسیقی انگلیسی یکی از آسان ترین و مفید ترین روش های تقویت speaking در خانه است زیرا با حفظ کردن آن جملات محاوره ای زیادی یاد میگیرید که بعدا میتوانید از آن استفاده کنید. موسیقی رپ به زبان محاوره ای نزدیک تر است.

4.افکار خود را بازگو کنید (NARRATE YOUR WORLD)

به انگلیسی فکر کنید. به انگلیسی با خود حرف بزنید. برای برنامه‌ریزی روزانه از زبان انگلیسی کمک بگیرید. درمورد چیزهایی که می‌بینید به انگلیسی صحبت کنید، مثلا وقتی در خیابان راه می‌روید هوا و وضعیت خیابان را به زبان انگلیسی توصیف کنید. وقتی می‌خواهید یک لیوان آب بنوشید یا منتظر اتوبوس هستید، با صدای بلند برای خود توضیح بدهید چه حسی دارید این روش به شما خیلی کمک میکند.

تمامی این روش ها کاربردی است و به شما خیلی کمک میکند. شما میتوانید از محصول خودآموز سریع و آسان مکالمه در 30 روز هم برای تقویت مهارت speaking استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*