ایستگاه زبان

دوره TKT چیست؟

tkt

دوره TKT چیست؟

بدون شک اولین گام در تدریس هر زبانی، برخورداری از دانش چگونگی آموزش زبان به دیگران میباشد. بدون برخورداری از تخصص در این حوزه نباید توقع موفقیت و حرفه ای بودن در تدریس را داشت. در این مقاله میتوانیم متوجه شویم دوره TKT چیست؟ یکی از دوره های معتبر و بین المللی تدریس که آن را در کنار دوره Celta میتوان دوره های پایه تدریس دانست، دوره آمادگی آزمون TKT میباشد.
آزمون TKT) Teaching Knowledge Test) یکی از آزمون های معتبر دانشگاه کمبریج است که میزان مهارت معلمان زبان را می سنجد. در واقع این آزمون برای تشویق معلمان به پیشرفت حرفه ای خود طراحی شده و گامی برای پیشرفت آنها در چارچوب آموزش زبان انگلیسی کمبریج است.این آزمون می تواند اعتباری برای تدریس شما و افزایش فرصت های شغلی باشد. اگر شما در حال تدریس زبان در سطح پایه و تا حدودی پیشرفته هستید، این آزمون میتواند مناسب شما باشد. برای سطوح بالاتر، آزمون های دیگری مثل TESOL و CELTA وجود دارد.  آزمون TKT به شما کمک می کند تا در زمینه های مختلف تدریس مثل روش های مختلف تدریس،روش استفاده از منابع، طراحی و برنامه ریزی دروس و روش های مدیریت کلاس ارتقا پیدا کنید.

ماژول های آزمون TKT

آزمون TKT به ماژول های متفاوتی تقسیم می شود. شما میتوانید با توجه به الویتتان در تمامی ماژول ها و یا فقط در تعدادی از آنها شرکت کنید. ماژول های اصلی برای سنجش پایه ای اصول آموزش زبان انگلیسی طراحی شده اند که شامل ۳ ماژول می باشد.

ماژول ۱- پیشینه یادگیری و تدریس زبان

این ماژول،واژگان و مفاهیم زبان انگلیسی، پیش زمینه های لازم برای یادگیری زبان انگلیسی و فعالیت ها و شیوه هایی برای آموزش زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار می دهد.

ماژول ۲- برنامه ریزی درسی و استفاده از منابع برای آموزش زبان

در این ماژول،شما باید مهارت و دانش طرح ریزی آموزشی و درسی و چگونگی استفاده از منابعی که به شما در ایجاد طرح درسی کمک میکنند، داشته باشید.

ماژول ۳- مدیریت فرآیند آموزش و یادگیری

در این بخش، زبان مدرس و نحوه مدیریت کلاس مورد سوال قرار می گیرد.
دانش تدریس در این آزمون با تست هایی هدفمند ارزیابی می شود که مدیریت آزمون را برای شما اسان تر می کند.

نتایج دوره TKT:

به ازای ماژول TKT که شما به اتمام می‌رسانید، مدرک دریافت خواهید کرد. قبولی یا ردی در این آزمون وجود ندارد. نتایج در بندهای ۱ تا ۴، که بند ۴ بالاترین حد است مشخص می‌شود. بند ۱ نشان‌دهنده‌ی دانش سطحی در حدوده‌های مورد آزمون است، بند ۲ به معنای دانش مقدماتی اما سیستماتیک است، بند ۳ نشان‌دهنده‌ی عمق و گستردگی دانش و بند ۴ نشانه‌ی گستردگی دانش است.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*